Krok od sensacji [foto]

W derbach regionu emocji nie brakowało. Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko ponownie gonili wynik i bliscy byli sprawienia sensacji w starciu z faworyzowanym Górnikiem Wałbrzych. [foto: walbrzych24.com]

Górnik Wałbrzych - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 90:86 (33:21, 18:18, 22:20, 17:27)
Górnik: Kulka 26, Pieloch 20, Cechniak 10, Koperski 9, Kamiński 8, Zywert 7, Jakóbczyk 5, Glapiński 3, Durski 2, Ratajczak 0, Wróbel 0. Nysa: Malesa 22, Bartkowiak 16, Madziar 15, Kutta 8, Nowicki 8, Wojciechowski 8, Tomczak 7, Weiss 2, Kowalski 0.

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.

Po pierwszej części meczu w Wałbrzychu nie zanosiło się na emocje, ale doralowcy w ostatnim domowym meczu pokazali, że po przerwie są w stanie zdziałać cuda. Na przerwę Górnik schodził przy prowadzeniu 51:39, a kilka minut wcześniej różnica wynosiła blisko 20. punktów (44:25).

Po zmianie stron kłodzczanie ruszyli zdecydowanie do ataku i w 22. minucie udało się zniwelować straty do trzech oczek (48:51). Gospodarze otrząsnęli się po atakach Nysy i po 30. minutach gry Górnik wygrywał 73:59.

Podopieczni Jerzego Chudeusza w ostatniej ćwiartce sukcesywnie odrabiali straty. W 34 minucie Nysa przegrywała 72:76, aby kilkanaście sekund później, za sprawą Jana Malesy, traciła zaledwie dwa punkty (76:78). Zacięta walka trwała do końcowej syreny. W 38. minucie doralowcy oczko (84:85). Niewiele brakowało, a mielibyśmy dogrywkę. Jednak rzut za trzy punkty Karola Kutty, przy stanie 89:86, okazał się niecelny.

Dla gospodarzy 26 punktów i siedem zbiórek uzyskał Grzegorz Kulka, a dla Nysy 22. oczka zdobył wspomniany Malesa. Teraz doralowców w najbliższych dwóch kolejkach czekają przymusowe pauzy. - Będzie więc czas na to, aby popracować nad mankamentami czy kondycją. Martwi mnie jednak ta przerwa, bo stracimy rytm grania – mówił trener Jerzy Chudeusz.

Do gry koszykarze z Kłodzka wrócą 8 lutego, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Biofarmem Basket Poznań. Cztery dni później, w środku tygodnia (12.02, g, 19:30) we własnej hali podejmą Księżaka Łowicz.