Facebook

Nie obronili twierdzy [foto]


Po wyrównanym i zaciętym spotkaniu tym razem w kłodzkiej hali lepsi rywale. Koszykarze Zetkamy Doral Nysy Kłodzko musieli uznać wyższość KS Księżak Łowicz.

Poniżej relacja, statystyki oraz galeria zdjęć.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Księżak Łowicz 91:93 (28:30, 19:21, 28:20, 16:22)
Nysa: Malesa 21, Zagórski 17, Kutta 15, Tomczak 12, Bartkowiak 6, Madziar 6, Wojciechowski 6, Nowicki 5, Kowalski 3. Księżak: Robak 22, Stopierzyński 22, Kobus 19, Grod 15, Samsonowicz 7, Tradecki 6, Świderski 2, Czyż 0, Kapuściński 0.

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.

Po raz kolejny w kłodzkiej hali nie brakowało emocji. Kibice zobaczyli ofensywne i wyrównane starcie. – Kolejny mecz, który graliśmy w krótkim odstępie czasowym i on rozstrzygał się w rzutach za trzy punkty. Zarówno mecz w Poznaniu jak i ten z Księżakiem, decydujące były rzuty trzypunktowe. W wielu elementach mamy lepsze statystyki, ale nie mamy zwycięstwa – mówił trener Jerzy Chudeusz.

Doralowcy zagrali dobre zawody, prowadzili przez większą część meczu, ale końcówka należała do rywali. Na szesnaście sekund przed końcową syreną, przy wyniku 91:93, Nysa była w posiadaniu piłki, ale nie udało się doprowadzić do remisu. Zespół z Łowicza utrzymał prowadzeniu i mógł cieszyć się z trzeciego wyjazdowego zwycięstwa.

- Teraz czeka nas mecz w Kołobrzegu, gdzie będziemy toczyć mecz o życie. Każde kolejne spotkanie będzie miało dla nas taką wagę, ale ten szczególnie – dodaje szkoleniowiec Nysy. Pojedynek z Kotwicą w sobotę (15.02.) o godz. 18.00.