Pewna wygrana koszykarzy [foto]

Koszykarze pewnie ogrywają Mickiewicza Katowice! Doralowcy prowadzali przez całe spotkanie, a rywalom tylko raz w trakcie spotkania udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów. Najskuteczniejszym graczem był Jarosław Bartkowiak (22 punkty).

DORAL NYSA KŁODZKO - MICKIEWICZ KATOWICE 91:76 (29:17 19:24 24:16 19;19)
Nysa:
Bartkowiak 22, Weiss 17 (2), Kowalski 12 (2), Wojciechowski 12, Gadomski 11, Radwański 8 (2), Lipiński 6 (1), Ratajczak 3, Barycza 0, Cieśla 0.

Pojedynek świetnie rozpoczął się dla zespołu Marcina Radomskiego, który na pierwszą kwartę schodził wygrywając 29:17. - Wynik korzystny dla nas, chociaż nie jesteś my zadowoleni z naszej gry w obronie. Popełniliśmy dużo błędów w konwekcji czego faulowaliśmy, a rywale wykorzystywali rzuty osobiste – mówił Czesław Radwański. Goście po kiepskim początku z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej. – Słabo zaczęliśmy pierwsza kwartę, gdzie przegrywaliśmy 12. punktami, ale powoli odrabiamy straty - dodał Sławomir Pietryga. Na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty doralowcy powadzili 48:38, ale tuż po przerwie zespół z Katowic zmniejszył dystans do dwóch oczek (46:48) i miał okazje, aby doprowadzić do remisu.

Na szczęście w porę dwa oczka zdobył Kowalski, celną trójkę dołożył Weiss i sytuacja wróciła do normy. Co prawda gościom udało się jeszcze w tej ćwiartce dwukrotnie zmniejszyć straty do czterech oczek, ale Nysa kontrolowała spotkanie i jej wygrana nie była już zagrożona. - Odstawaliśmy siłą fizyczną i skutecznością odstawaliśmy od kłodzkich zawodników i nie prowadziliśmy sobie z graczami wysokimi, zwłaszcza z Bartkowiakiem pod koszem – mówił z kolei o przyczynach porażki opiekun Mickiewicza. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Nysy był właśnie Jarosław Bartkowiak, który zdobył 22 punkty.