Przełamanie koszykarzy [foto]

Po dwóch porażkach koszykarze Nysy Kłodzko w końcu cieszyli się ze zwycięstwa. Doralowcy prowadzili przez całe spotkanie, aby pewnie ograć 82:61 AZS Częstochowę. Ponownie najskuteczniejszym graczem był Weiss.

DORAL NYSA KŁODZKO - AZS CZĘSTOCHOWA 82:61 (23:15, 17:13, 23:9, 19:24)
Nysa: Weiss 20 (1x3), Bartkowiak 18, Cieśla 9 (3x3), Kowalski 7, Lepczyński 6, Lipiński 6, Wojciechowski 6, Gadomski 4, Radwański 3 (1x3), Misiaszek 2,  Ratajczak 1. AZS: Klocek 24 (2x3), Nogalski 11(3x3),Kozioł 7, Bluma 6, Rynkiewicz 6, Bielecki 3, Saran 2, Dąbrowski 2.

Doralowcy do meczu podeszli skoncentrowani i zmobilizowani. Od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga gospodarzy, którzy po szybkich akcjach, najczęściej kończonych przez Weissa, uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Mimo dobrej postawy Nysy dopiero w ostatnich fragmentach pierwszej ćwiartki udało się zwiększyć przewagę do ośmiu punktów (23:15).

Na początku drugiej kwarty później obydwie drużyny przez blisko cztery minuty miały problem ze skutecznym wykończeniem akcji. Dopiero w 15. minucie najpierw za dwa oczka trafił Kowalski, a po chwili Wojciechowski i zespół Marcina Radomskiego powiększył przewagę do 15 punktów (29:16). Goście próbowali zmniejszyć straty rzutami za trzy punkty i mimo dwóch celnych trójek Nogalskiego nie byli w stanie odwrócić losów meczu.

Zespół Marcina Radomskiego prowadził od pierwszej do ostatniej minuty meczu, kontrolując przebieg spotkania. Mimo zasłużonego zwycięstwo, widać, iż kilku zawodników nie jest w najwyższej formie. W następnej kolejce dolarowcy zagrają na wyjeździe z AZS AWF Katowice, a za dwa tygodnie we własnej hali Nysa podejmie Pogoń Prudnik.