Dwie towarzyskie wygrane koszykarzy

Dwa sparingi w odstępie dwóch dni rozegrali koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko. Obydwa mecze zakończyły się wygraną podopiecznych Marcina Radomskiego.

Pierwszym sparingpartnerem była Polonia Leszno. Spotkanie zakończyło się wygraną Nysy 73:55 (26:13, 14:14, 17:11, 16:17). Do Leszna doralowcy udali się bez Czesława Radwańskiego, a głównym założeniem szkoleniowca było przećwiczenie gry obronnej. - Jestem zadowolony z tego elementu. Ponadto kilka akcji naszych zawodników pokazało, że zmierzamy we właściwym kierunku – ocenił zawody trener Marcin Radomski.

W barwach doralowców zaprezentowali się zawodnicy pozyskani latem, Marcin Bluma (8 punktów), Tomasz Stępień (3 punkty) i Przemysław Malona (6 punktów). Najskuteczniejszym graczem MKS był Szymon Kucia – zdobywca 15 punktów. Z kolei trzy punkty mniej na swoim koncie rzucił Jarosław Bartkowiak oraz Michał Weiss. - Jestem zadowolony ze spotkania. I nie chodzi o wynik, bo on jest sprawą drugorzędną, ale o styl w jakim zagraliśmy przeciwko Polonii. Miała być intensywność, dużo biegania i agresywna obrona. Te trzy rzeczy dzisiaj funkcjonowały – podsumował mecz trener Marcin Radomski.

Dzień później rywalem Nysy był Śląsk Wrocław, ten Śląsk z którym kłodzczanie zagrają na inauguracje pierwszoligowych rozgrywek. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, a druga część spotkania już do doralowców. – Nietypowa pora rozgrywania meczu (godz. 12:30 – red.), dlatego też można było spodziewać się, że przygotowanie mentalne i psychofizyczne mogło być gorsze – mówił po spotkaniu trener Marcin Radomski. Po 20. minutach gry Śląsk prowadził różnicą 10. oczek, chociaż wcześniej przewaga sięgała nawet 15 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Nysy 71:67.

W czwartek (03.09.) kolejny mecz kontrolny. Rywalem doralowców będzie czeska drużynai Sokol Hradec Kralov.