Ciężka przeprawa koszykarzy [fotox2, video]

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko kontynuują passę zwycięstw w kłodzkiej hali. Jednak wygrana nad Astorią Bydgoszcz przyszła bardzo bardzo trudno...

Poniżej relacja z meczu, galerie zdjęć oraz film.

NYSA KŁODZKO – ASTORIA BYDGOSZCZ 72:67 (14:16, 18:20, 25:19, 15:12)
NYSA: Stępień 18 (1x3 pkt), Bluma 13, Kowalski 13 (2x3 pkt), Malona 12, Lipiński 4 (1x3 pkt), Weiss 4, Bartkowiak 3, Płatek 3, Wojciechowski 2. ASTORIA: Robak 29 (5x3 pkt), Grod 10, Mazur 9 (1x3 pkt), Szyttenholm 8, Fatz 4, Laydych 3 (1x3 pkt), Barszczyk 2, Lewandowski 2, Kutta 0, Łucka 0.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ I oraz GALERIA ZDJĘĆ II.

- To była najgorsza pierwsza połowa rozegrana przez nas tutaj w Kłodzku. W pewnym momencie sytuacja była na prawdę dramatyczna  – mówił trener Marcin Radomski. Po 20. minutach bydgoszczanie prowadzili różnicą czterech oczek (36:32).

Początek trzeciej kwarty wcale nie wskazywał, że w grze doralowców może nastąpić przełom. Astoria po 23. minutach gry wygrywała 44:35. - Na szczęście udało nam się zebrać do kupy, zaczęliśmy bronić tak jak to tutaj bywa, a to napędzało całą naszą grę – ocenił kłodzki szkoleniowiec.

Nysa w niespełna 120 sekund odrobiła straty, a po chwili, dzięki celnej trójce zdobytej przez Marcina Kowalskiego, miejscowi byli na prowadzenie. - Ograniczyliśmy przeciwnika, jeśli chodzi o atak szybki. Do tego walczyliśmy w obronie – wymienił M. Radomski. - Udało nam się znaleźć optymalną piątkę, która agresywnie broniła i to był klucz do zwycięstwa – powiedział trener Nysy.  Ostatecznie 11. zwycięstwo na parkietach I ligi stało się faktem. Nysa pokonała Astorię z Bydgoszcz 72:67.

Kibice swoją drużynę w kłodzkiej hali zobaczą dopiero za dwa tygodnie, bo teraz MKS czekają dwa mecze wyjazdowe z rzędu. - Gramy z drużynami, które zajmują niższe miejsca w tabeli, niż choćby Pogoń Prudnik. Będziemy mocno na to pracować, bo to są zespoły jak najbardziej w naszym zasięgu – dodał M. Radomski, zapytany o szanse na pierwsze zwycięstwo w obcej hali. Doralowcy najpierw zagrają z SKK Siedlce, a później z Basketem Poznań.