Facebook

Pomysły na zakończenie sezonu


Wciąż czekamy, większość z nas z nadzieją, że uda się wznowić obecny sezon piłkarski. A im dłużej nie można grać, przybywa wariantów, co zrobić z rozgrywkami, gdyby nie udało się ich wznowić. Jakie to warianty?

Koniec z czwartą ligą


W polskiej piłce nożnej ma dojść do zmiany nazewnictwa poszczególnych klas rozgrywkowych.

Pakiet pomocowy, a kluby amatorskie


Polski Związek Piłki Nożnej pakietu pomocowego dla polskich klubów na czas pandemii koronawirusa oraz na kolejny sezon. Jest też pomoc dla klubów amatorskich.

Runda z połową meczów?


Grupa mistrzowska i grupa spadkowa – to najnowszy pomysł na dokończenie sezonu w lokalnych rozgrywkach. Jak wyglądałby podział w lidze okręgowej z Nysą Kłodzko oraz w grupie trzeciej A-klasy?

OPINIE: podzielić rundę, zachować tabele (część II)


Zapytaliśmy przedstawicieli klubów piłkarskich, czy wierzą w rozegranie rundy wiosennej sezonu 2019/2020, a jeśli nie, to jakiego oczekują rozstrzygnięcia odnośnie zakończenia obecnych rozgrywek.

Poniżej prezentujemy drugą część wypowiedzi z obozu Nysy Kłodzko oraz przedstawicieli innych drużyn z naszego regionu.

Opinie: mało wiary, różne propozycje [część pierwsza]


Od rozgrywek piłkarskich odpoczniemy jeszcze przez miesiąc. PZPN podjął decyzję, iż wszystkie ligi, od ekstraklasy do B-Klasy, są odwołane do 26 kwietnia włącznie. Zapytaliśmy przedstawicieli klubów piłkarskich nie tylko z naszego regionu, czy wierzą w rozegranie rundy wiosennej sezonu 2019/2020, a jeśli nie, to jakiego oczekują rozstrzygnięcia odnośnie zakończenia obecnych rozgrywek?

Poniżej pierwsza część wypowiedzi.

Co z awansami i spadkami?


Obecnie wszyscy piłkarze, trenerzy i kibice czekają, czy uda się w tym sezonie rozpocząć rundę wiosenną. To optymistyczna prognoza. Z kolei czarny scenariusz zakłada, że runda wiosenna w ogóle się nie odbędzie. Co to oznacza dla rozgrywek? Co z awansami i spadkami?
 

Koronawirus w piłce. Co z rozgrywkami?


> Start rundy wiosennej opóźniony

> Odpowiedzialność klubów
> Co z meczami?

Rozgrywki przełożone!


Dolnośląski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat dotyczący rozgrywek niższych lig w naszym regionie.

Porażka na koniec [foto]


Cztery stracone gole, dwa przeciwko Nysie podyktowane rzuty karne, a w kadrze czterech nowych graczy. Tak w skrócie wyglądał ostatni sparing kłodzkiego zespołu w ramach zimowych przygotowań. – A te kolorowo nie wyglądają – nie owija w bawełnę kapitan Kamil Kowalski.

Towarzyskie przełamanie


Nysa zanotowała pierwsze zwycięstwo w meczach kontrolnych. - Udało nam się w końcu wygrać, ale bardziej od zwycięstwa cieszy gra bez straty gola – mówi Łukasz Tracz. Kłodzczanie rywalizowali z GKS Kobierzyce.

Kolejny sparing, dwóch obcokrajowców


Pierwszy zespół Nysy ma za sobą kolejną grę kontrolną.

Nysa na mini zgrupowaniu


Podopieczni Arkadiusza Albrechta od piątku przebywali na kilkudniowym zgrupowaniu.

Nietowarzyski Orzeł


Trzeci mecz kontrolny, trzeci z zespołem z czwartej ligi i trzeci… przegrany.

Zdziesiątkowany sparing


Drugi mecz kontrolny rozegrali piłkarze Nysy Kłodzko. Po spotkaniu z drużyną z czwartej ligi opolskiej tym razem rywalem był inny zespół, występujący na tym poziomie rozgrywkowym.

Pierwsze koty za płoty [foto]


Pierwsze spotkanie kontrole w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali piłkarze Nysy. W meczu wystąpiło czterech nowych graczy. W sparingu lepszy był czwartoligowiec. 

Ładowanie akumulatorów [foto]


Pierwszy zespół Nysy rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Na treningu pojawiły się w zespole nowe twarze.

Ruszają z przygotowaniami


We wtorek  przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynają piłkarze Nysy.

WYWIAD: Mam przed sobą sporo pracy


Z ligi juniorskiej wskoczył do czwartej ligi. W obecnym sezonie już na stałe włączony jest do kadry pierwszego zespołu. Jak ocenia poprzedni rok w swoim wykonaniu i przede wszystkim czy wykorzystał  otrzymaną szansę. O tym w rozmowie z Jakubem Grędą.  

Piłkarskie rekordy, czyli garść futbolowych ciekawostek


Piłka nożna to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy sport na świecie. Nie może to dziwić – fantastyczni piłkarze, piękne gole, emocjonujące mecze – to wszystko działa na wyobraźnię kibiców. Nie można oczywiście zapomnieć o różnego rodzaju rekordach, które jeszcze bardziej podbijają zainteresowanie fanów futbolem…