Facebook

Nysa sprawdzała formę [foto]


Za tydzień runda wiosenna zostanie wznowiona w czwartej lidze jak i niższych rozgrywkach. Kłodzczanie przed meczem z Piastem Żerniki-Wrocław sprawdzili formę w meczu towarzyskim.

Covidowa kasa dla klubów


Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu po raz kolejny wesprze finansowe dolnośląskie kluby. Jaką kwotę otrzymują poszczególne zespoły?

Nowy rozkład jazdy. Trzy kolejki odwołane


W ostatni weekend kwietnia do gry o ligowe punkty wrócą piłkarze Nysy Kłodzko. W związku z lockodawnem nie uda się rozegrać wszystkich spotkań.

Zielone światło dla sportu


Drużyny z niższych lig mogą wrócić na boiska, chociaż sam komunikat nie jest do końca jasny. Dlaczego? 

W innych województwach grają


Jak przedstawia się sytuacja niższych lig w innych regionach Polski. Jakie decyzje w sprawie wznowienia rozgrywek podjęły inne Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej?

Będziemy grać, czekają nas mecze o życie


Zapadły decyzje co do obecnego sezonu w rozgrywkach piłkarskich na Dolnym Śląsku. Jedno jest pewne, że całego sezonu nie uda się rozegrać. Dla Nysy, która walczy o utrzymanie w czwartej lidze, to nie jest dobra sytuacja.

Lockdown trwa nadal


Obostrzenia związane z pandemią przedłużone. Co dalej z rozgrywkami ligowymi dzieci, młodzieży i seniorów?

Nowe pokoronawirusowe terminarze


Znane są już nowe terminy rundy wiosennej w czwartej lidze oraz klasach niższych. Nysę czeka prawdziwy maraton.

Na wypożyczenie


Wiosną w Nysie nie zobaczymy wychowanka klubu.

Wyrok zapadł, koronawirus wygrywa z futbolem


Piłkarskie rozgrywki amatorskie zawieszone. Na jak długo? Co to oznacza dla Nysy i innych klubów czwartoligowych, co z rozgrywkami klas niższych. 

Wyrok zapadł, koronawirus wygrywa ze sportem


Piłkarskie rozgrywki amatorskie zawieszone. Na jak długo? Co to oznacza dla Nysy i innych klubów czwartoligowych, co z rozgrywkami klas niższych. 

W oczekiwaniu na wyrok


Mało optymistyczne prognozy sugerują, iż grozi nam kolejny lockdown. I to nie tylko w naszym województwie, ale i w całym kraju. A to z kolei wiąże się z zamknięciem aktywności sportowej. 

LIGA: druga wiosenna seria gier IV ligi


Za nami druga wiosenna kolejka w czwartej lidze. W 21. serii gier niespodzianek nie brakowało.

Lockdown od poniedziałku?


Wszystko wskazuje na to, że od poniedziałku wrócą ostrzejsze obostrzenia w związku z kolejną falą koronawirusa. 

Nysa nie zagra w Kłodzku


Nie dojdzie do skutku najbliższe ligowe spotkanie seniorów, które było zaplanowane w Kłodzku.

VIDEO: Bramki z inauguracji w Pieszycach


Nysa odrobiła dwubramkową stratę z MKS Pogoń Pieszyce i na inauguracje rundy wiosennej zgarnęła trzy punkty. Gospodarze na początku drugiej połowy nie wykorzystali rzutu karnego. Sygnał do ataku dał Mikołaj Kotfas, do remisu doprowadził Dawid Ciupider, a trzy punkty zapewnił Piotr Satanowski. Poniżej bramki z tego meczu.

Wyniki: inauguracja wiosenne w IV lidze


Po zimowej przerwie do gry wrócili na razie czwartoligowcy. Na inauguracje lepiej radziły sobie drużyny, które występowały w roli gości. Niespodzianek nie brakowało. Poniżej komplet wyników 20. kolejki, a po prawej aktualne tabela.

Kadrowe roszady


W zmienionej kadrze w porównaniu do rundy jesiennej przystępuje do czwartoligowych zmagań Nysa Kłodzko.

WYWIAD" To był jeden z najgorszych momentów."


Od ponownego objęcia Nysy nie było jeszcze okazji porozmawiać. Jak mocno dotknęło go rozstanie z klubem, czy długo zastanawiał się nad ponownym poprowadzeniem drużyny oraz sytuacji i szansach Nysy przed ruszającą rundą wiosenną w czwartej lidze rozmawiamy z trenerem Krzysztofem Konowalczykiem. 

Wygrana na koniec przygotowań


Nysa zakończyła serię gier kontrolnych w ramach okresu przygotowawczego. Na koniec zmagań powtórzyła zwycięski rezultat z poprzednich sparingów. - Gramy coraz lepiej, ale musimy jeszcze dużo trenować – mówi trener Krzysztof Konowalczyk.