Bezbarwne derby

Drugi mecz w tym sezonie i drugi remis w derbach pomiędzy Nysą i Piastem. Jesienią w Kłodzku padł wynik 1:1. Teraz mecz w Nowej Rudzie podczas 33. kolejki IV ligi zakończył się wynikiem 0:0.

Niebawem relacja z meczu.

Wygrana na osłodę [foto]

Nysa w końcu doczekała się zwycięstwa. To pierwsza wygrana kłodzkiego zespołu po lockdownie. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka ograli Sokół Marcinkowice. Bohaterem meczu był Jakub Gręda.

Dwa debiutanckie gole

Nysa nie sprawiła niespodzianki w Bielawie. Mimo porażki na uwagę zasługują dwa debiutanckie gole w barwach Nysy.

Remis, który nie cieszy [foto]

Cztery bramki i podział punktów. Nysa zremisowała 2:2 z Sokołem Wielka Lipa, chociaż dwukrotnie wygrywała za sprawą Jacka Cebulskiego (na zdjęciu z lewej). - Może to już nudne, ale zagraliśmy kolejny dobry mecz pod względem piłkarskim, a po raz kolejny nie mamy trzech punktów na koncie - mówił Adam Bońkowski. A w końcówce emocji nie brakowało.

Wyjazd seniorów bez punktów

Kolejne spotkanie i kolejne zawody zakończone bez punktów. Tym razem Nysa musiała uznać wyższość Polonii Trzebnica.

Bolesna porażka [foto]

Nysa na własnym boiska gorsza od MKP Wołów. Porażka praktycznie przekreśla szanse kłodzkiego zespołu na utrzymanie w rozgrywkach czwartej ligi.

Remis, który nie cieszy. Dwa niewykorzystane karne

To kolejny mecz z udziałem Nysy, gdzie nie brakuje w nim emocji i zwrotów akcji. Pozytywne obraz zaciera ponownie brak zwycięstwa. A bohaterem znów Bartłomiej Gawdanowicz, który w doliczonym czasie gry wybronił rzut karny.

Szpital w Kłodzku, dwa obronione karne

Po raz kolejny emocji nie brakowało w meczu Nysy. Tym razem kłodzczanie podejmowali Orła Lubawkę. Jeszcze na rozgrzewce dwóch zawodników MKS doznało urazów, a kolejny z urazem opuścił boisko w pierwszej części spotkania. Bohaterem meczu był bramkarz Bartłomiej Gawdanowicz, który obronił dwa karne z rzędu (pierwszy i drugi powtórzony) przy stanie 0:1. Wynik meczu na 1:1 ustalił Adam Bońkowski.

Niebawem relacja i zdjęcia z meczu.

SZPITAL W KŁODZKU, DWA OBRONIONE KARNE [foto]

Były gole, rzuty karne, czerwone kartki, ale po raz kolejny Nysie nie udało się wywalczyć trzech punktów. W starciu z Orłem Lubawka padł wynik 1:1. Bohaterem meczu był Bartłomiej Gawdanowicz, który obronił dwa rzuty karne. Spotkanie pechowo ułożyło się dla Nysy i to jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Skomplikowana sytuacja

Komplikują sobie sytuację w tabeli piłkarze Nysy Kłodzko. Po remisie 2:2 z Unią Bardo, teraz rywalizowała w Oławie. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka prowadzili z Moto-Jelcz, ale po końcowym gwizdku sędziego byli bez punktów.

Czerwono w Kłodzku, Nysa traci punkty [foto]

Cztery gole, pięć czerwonych kartek, dwa rzuty karne i podział punktów w starciu z Unią Bardo.
Nysa przegrywała 0:2, ale zdołała doprowadzić do remisu 2:2 za sprawą Dawid Ciupider i Łukasz Tracz.

Poniżej relacja oraz galeria zdjęć z meczu.

Bolesna porażka

Nie było przełamania Nysy w starciach z Piastem Żerniki-Wrocław. Dla MKS to był szósty mecz i szósta porażka. Jednak ciężko marzyć o korzystnym rezultacie, gdy na bakier jest się ze skutecznością.

Zastopowana pogoń

Po raz kolejny dwie różne połowy zagrała kłodzka drużyna. Tym razem Nysa jako gospodarz rywalizowała w Strzegomiu. Po pierwszej odsłonie mieliśmy powtórkę z meczu przeciwko Pogoni Pieszyce. W drugie MKS wziął się ostro do pracy, ale ich zapędy zostały zastopowane na kwadrans przed końcem spotkania. [Foto: AKS Strzegm]

Odrobili straty z nawiązką [foto]

Nysa była blisko falstartu na inauguracje czwartej ligi. W pierwszym meczu rundy wiosennej w Pieszycach kłodzczanie przegrywali do przerwy 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu i zgarnąć trzy punkty. - Zagraliśmy dwie różne połowy – ocenił trener Krzysztof Konowalczyk.

Poniżej relacja, wypowiedzi oraz galeria zdjęć z meczu.

Nerwówka w Prusicach. Hat-trick Satanowskiego

Nysa odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu i udanie zakończyła rundę jesienną w czwartej lidze. W ostatnim meczu wygrała 3:2 w Prusicach. Do przerwy MKS prowadził 3:0, a wszystkie gola strzelił Piotr Satanowski. W drugiej połowie szansę dostali młodzieżowcy, nie zabrakło debiutów, ale i nerwowej końcówki.

Poniżej relacja  z meczu oraz wypowiedź trenera K. Konowalczyka.

Hat-trick Satana, dżoker Brogowski [foto]

Kłodzczanie zanotowali kolejne cenne zwycięstwo, zwyciężając 4:1. Na gole trzeba było czekać do drugiej części. Wtedy trzy trafienia zanotował Piotr Satanowski, a jednego gola dołożył Wojciech Brogowski, który pojawił się na placu gry po przerwie.

Poniżej relacja oraz zdjęcia z meczu.

Cenne trzy punkty [foto]

Dwa rzuty karne, trzy czerwone kartki i dużo niezdrowej rywalizacji. Najważniejsze są trzy punkty, które z Ząbkowic Śląskich przywieźli piłkarze Nysy.

Poniżej relacja, wypowiedź oraz galeria zdjęć.

(Nie)cieszący punkt [foto]

Kolejny remis na kłodzkim stadionie. Tym razem Nysa zremisowała 2:2 z GKS Mirków/Długołęka, chociaż przegrywała 0:2. - Z
 wyniku nie jestem zadowolony, zwłaszcza że punkty były nam bardzo potrzebne - mówił trener Krzysztof Konowalczyk.

Poniżej relacja i zdjęcia z meczu.

Nie zatrzymali lidera

Nysa uległa liderowi czwartej ligi, ale tanio skóry nie sprzedała. - Mecz oceniam pozytywnie. Pojechaliśmy do lidera w dość okrojonym składzie. Wielu skazywało nas na pożarcie, a koniec końców tak nie było – mówił Bartosz Mróz. [Fot. FB Lechia Dzierżoniów]

Poniżej relacja z meczu.

Derby niewykorzystanych szans [foto]

Nysa i Piast podzieliły się punktami. Obydwie drużyny miały swoje szanse, aby zdobyć zwycięskiego gola.

Poniżej relacja, wypowiedzi oraz galeria zdjęć.