Seniorzy zaprzepaścili awans

Nysa w ostatnich minutach meczu zaprzepaściła szansę na awans...

Poniżej relacja z meczu oraz wyniki ostatniej kolejki V ligi.

KLASA "O” SENIORÓW: LKS GOLA ŚWIDNICKA - NYSA KŁODZKO 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Kamil Kowalski (60), 1:1 Tomasz Skowronek (62), 1:2 Michał Wojtal (80, rzut karny), 2:2 Tomasz Skowronek (89). Sędziował: Adrian Dorocki (KS Wałbrzych). Czerwona kartka: Bartłomiej Ingram (53, za dwie żółte). LKS: Janikowski - Kotus, Zacharski, Młocek, Szuba, Madziała (83 Fedorowicz), Lato, Turzański (89 Furmankiewicz), Skowronek (46 Skowronek), Czernicki (46 Ingram) - Wilk. Nysa: Niewęgłowski - Konowalczyk, Syper, Głasek, Fedorec, Horka, Bońkowski, Wojtal, Tracz, Kowalski, Cebulski.

Przed ostatnią kolejką to kłodzczanie byli w najlepszej sytuacji spośród wszystkich zespołów walczących o awans. Piast musiał wygrać w Jedlinie-Zdroju i liczyć na potknięcie Nysy. Z kolei trzy warunki musiała spełnić drużyna LKS Bystrzyca Górna, aby to ona cieszyła się z pierwszego miejsca. Zespół ten musiał zwyciężyć w konfrontacji ze Skalnikiem i liczyć na straty punktów przez kłodzką i noworudzką drużynę.

Zespół Pawła Adamczyka do meczu przystąpił bez kontuzjowanego Michała Stopy, a spotkanie od pierwszej minuty rozpoczął Kacper Fedorec, który zastąpił Dawida Ciupidera.

Spotkania po myśli układały się dla Piast i LKS. Zespół z Nowej Rudy prowadził 1:0, a Ci drudzy już do przerwy rozstrzygnęli losy meczu, strzelając cztery bramki, ni tracąc przy tym ani jednej. Z kolei kłodzczanie w pierwszych 45. minutach przeważali, ale tylko dwukrotnie zdołali zagrozić bramce gospodarzy.

Druga połowa po myśli rozpoczęła się kłodzkiego zespołu. Bartłomiej Ingram w kilka minut zobaczył dwie żółte kartki i w 53. minucie osłabił swój zespół. Chwilę później Nysę na prowadzenie wyprowadził najlepszy strzelec, Kamil Kowalski, który niepilnowany w polu karnym bez problemów pokonał Janikowskiego. Radość z prowadzenia nie trwała długo, bo 120 sekund później prosty błąd defensywy wykorzystał Tomasz Skowronek i ponownie był remis.

Presja na kłodzki zespół rosła z minuty na minutę, bo rywale z Bystrzycy Kłodzkiej prowadzili 4:0, a Piast zdobywał kolejne bramki przeciwko Zdrojowi. Wynik nie był w tym momencie rozstrzygnięty tylko w Goli Świdnickiej. W 80. minucie ponownie radość zapanowała w szeregach kłodzkiego zespołu. Nysa utrzymała rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Michał Wojtal.

Prowadzenia nie udało się utrzymać i tym razem. Na minutę przed końcem spotkania tym razem nie najlepiej zachował się między słupkami bramkarz Nysy, który nie sięgnął piłki, a ta odbiła się od poprzeczki. Do futbolówki najszybciej dopadł Kamil Młocek, doprowadzając do remisu.

Kłodzczanom nie udało się zdobyć trzeciej bramki. Radość i euforia z awansu zapanowała, ale w drużynie z Nowej Rudy. To Piast przy takich rozstrzygnięciach awansował na pierwsze miejsce. W Nysie rozgoryczenie, smutek…

Unia Bardo - Victoria Świebodzice 3:0
LKS Bystrzyca Górna - Skalnik Czarny Bór 4:2
Trojan Lądek Zdrój - Piławianka Piława Górna 1:3
Unia Złoty Stok - Iskra Jaszkowa Dolna 3:4
Zdrój Jedlina Zdrój - Piast Nowa Ruda 0:5
Gola Świdnicka - Nysa Kłodzko 2:2
Karolina Jaworzyna Śląska - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3:2
Włókniarz Kudowa Zdrój - Polonia Stal II Świdnica 2:3