Facebook

Nieudana inauguracja seniorów [foto, video]


Gol zdobyty bezpośrednio ze stałego fragmentu pozwolił rywalom wywieść trzy punkty z Kłodzka.

Poniżej relacja z meczu, wyniki 1. kolejki oraz zdjecia i film.

KLASA „O” SENIORÓW: NYSA KŁODZKO – VICTORIA ŚWIEBODZICE 0:1 (0:1)
Bramka: Tomasz Borgoń (27). Sędziowali: Marcin Teklak jako główny oraz Bukowski i Rempalski (KS Świdnica). Żółte kartki: Bońkowski, Syper oraz Bałut. Nysa: Borkowski – Dędys, Syper, Skarbiński, Słomka, Bońkowski, Ciupider, Zimny (46 Macura), Milewski, Cebulski. Victoria: Jaskółowski – Borek, Jędrasiewicz, Sadowski, Gawlik, Drąg, Słapek, Zyl (70 Meges), Kmieciak, Borgoń, Niemczyk (76 Bałut).

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

- O naszej wygranej zdecydowało doświadczenie. Mamy bardziej doświadczony zespół od Nysy. Z drugiej strony też nie wiadomo jakby potoczyło się spotkanie, gdyby rywale zdobyli pierwsi gola – zastanawiał się trener gości, Maciej Jaworski. Nim z trafienia cieszyła się Victoria, to swoje okazje strzeleckie mieli kłodzczanie.

Dwukrotnie przed szansą stanął Marcin Skarbiński, najpierw sytuacyjnie uderzał nogą, a później jego strzał głową z najwyższym trudem obronił Jaskułówski. Przed szansą stanął również Daniel Horka, ale i jego uderzenie wybronił golkiper gości. Mecz układał się po myśli miejscowych do 26. minuty. Wtedy, przed polem karnym, Marcin Syper sfaulował Gawlika. To piłki podszedł Tomasz Borgoń i nie dał szans Borkowskiemu. Dla Victorii było to jedyne celne uderzenie w tej części spotkania.

W przerwie trener Edward Małek dokonał zmiany ustawienia zespołu. W miejsce Karola Zimnego wszedł napastnik Radosław Macura, Paweł Cebulski został cofnięty do drugiej linii, a Paweł Milewski do środka pomocy. Zmiany nie wiele dały, bo to przyjezdni byli bliżej podwyższenia rezultatu.

Nysa do końcowego gwizdka próbowała doprowadzić do remisu. Najbliższej był Dawid Ciupider, ale uderzył niecelnie. - Mamy zespół w totalnej przebudowie, więc widać było w naszej grze pewnie niedoskonałości, zarówno w podaniach jak i w braku celności. Trzy tygodnie na zgranie to jest troszeczkę za mało i to dzisiaj było widać – powiedział trener Edward Małek.

W drugiej kolejce czeka MKS wyjazd od beniaminka. Zespół z Kłodzka zmierzy się z Victorią Tuszyn.Karolina Jaworzyna Śląska - Zdrój Jedlina-Zdrój odwołany
Sudety Dziećmorowice - Skalnik Czarny Bór 4:0
Iskra Jaszkowa Dolna - Grom Witków 2:2
LKS Bystrzyca Górna - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 4:1
Victoria Tuszyn - Zryw Gola Świdnica 2:5
Nysa Kłodzko - Victoria Świebodzice 0:1
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Unia Złoty Stok 0:3
Polonia-Stal II Świdnica - Unia Bardo 1:1