Victoria dla Nysy

Podopieczni Edwarda Małka zrehabilitowali się za inauguracyjną porażkę i wywieźli komplet punktów z Tuszyna.

Poniżej relacja z meczu i wyniki 2. kolejki V ligi.

KLASA "O" SENIORÓW: VICTORIA TUSZYN – NYSA KŁODZKO 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Paweł Cebulski (28), 1:1 Michał Korbecki (60 rzut karny), 1:2 Radosław Macura (74), 1:3 bramka samobójcza (90). Sędziował: Tomasz Makowski (KS Wałbrzych). Nysa: Niewęgłowski – Sadliński, Skarbiński, Syper, Fedorec (52 Szwaja) – Dędys (75 Horka) – Słomka, Zimny (46 Milewski), Bońkowski, Cebulski, Macura.

Kłodzczanie już w drugiej kolejce mieli okazję do rewanżu w konfrontacji z Victorią. Na inauguracje Nysa uległa 0:1 drużynie ze Świebodzic, a teraz za rywala miała beniaminka z Tuszyna. Trener Edward Małek dokonał zmian w wyjściowej jedenastce, poniekąd wymuszonych. Na ławce zasiadł Paweł Milewski oraz narzekający na uraz Daniel Horka. Jego miejsce na boisku zajął Jarosław Dędys, a w obronie zadebiutował Konrad Sadliński. Po drugiej stronie defensywy znalazło się miejsce dla Kacpra Fedorca, a od pierwszej minuty w ataku wystąpił Radosław Macura.

- Nie zlekceważyliśmy przeciwnika i od pierwszego gwizdka wyszliśmy skoncentrowani, pomimo tego, że nie najlepiej grało się na boisku – mówił Adam Bońkowski, który zapoczątkował akcję dającą pierwszego gola Nysie. Pomocnik obsłużył podaniem Cebulskiego, który wyprzedził obrońcę i wykończył akcję celnym strzałem. Z jednobramkowym prowadzeniem goście zeszli na przerwę.

W 60. minucie gospodarze otrzymali rzut karny, który sprokurował Konrad Sadliński. Victoria jedenastkę wykorzystała, a z trafienia cieszył się Michał Korbecki.  Utrata gola nie podłamała Nysy, która kwadrans później ponownie była na prowadzeniu. Po strzale Marka Słomki futbolówka trafiła pod nogi Radosława Macury, który nie zmarnował stuprocentowej okazji.

- Z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo, jednak w końcówce przy stanie 1:2 gospodarze trafili w słupek i poprzeczkę – skomentował zawody trener Edward Małek. W 90. minucie padła trzecia bramka dla Nysy, gdy po rajdzie Bońkowskiego, piłkę do własnej bramki skierował jedne z graczy Victorii.

Na początku drugiej połowy debiut w pierwszym zespole zanotował Daniel Szwaja, który zastąpił kontuzjowanego Kacpra Fedorca. – Uważam, że swój czas na boisku wykorzystałem co najmniej dobrze i liczę na kolejne występy – powiedział siedemnastolatek, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie.

Za tydzień rywalem Nysy będzie Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Z kolei w nadchodzącym tygodniu seniorzy trenują we wtorek, czwartek i piątek. Wtorkowe zajęcia zaplanowane są na godz. 18:30.

Unia Bardo - Skalnik Czarny Bór 5:1 (0:1)
Victoria Świebodzice - Polonia Bystrzyca Kłodzka 6:0 (5:0)
Zdrój Jedlina-Zdrój - LKS Bystrzyca Górna 0:1
Unia Złoty Stok - Polonia-Stal II Świdnica 2:1
Iskra Jaszkowa Dolna - Karolina Jaworzyna Śląska 2:3 (1:2)
Grom Witków - Sudety Dziećmorowice 4:1
Victoria Tuszyn - Nysa Kłodzko 1:3 (0:1)
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Zryw Gola Świdnicka 3:1 (1:1)