Czarna niedziela Nysy [foto]

Po porażkach trampkarzy i młodzików oraz juniorów swoje spotkanie przegrali również seniorzy.

Poniżej relacja, wyniki 3. kolejki i galeria zdjęć z meczu.

KLASA "O" SENIORÓW: NYSA KŁODZKO – ZAMEK KAMIENIEC ZĄBK.0:1 (0:1)
Bramka: Kamil Sienkiewicz (15). Sędziował: Rafał Miętkiewicz jako główny oraz Maciej Kołodka i Mieczysław Sota - asystenci (KS Świdnica). Nysa: Niewęgłowski - Dędys, Skarbiński, Syper, Ciupider (28 Szwaja), Słomka, Horka, Milewski, Bońkowski, Cebulski, Macura. Zamek: Sadowski - Szydełko, Paw, Burczak, Węglarz, Pasternak , Silva , Bierut (60 Zapotoczny), Sienkiewicz (55 Sopuch), D. Chamerski (70 Tomaszewicz), Buczyński (60 W. Chamerski ).

Drugi mecz na własnym boisku Nysa zakończyła ponownie porażką 0:1. - Z przebiegu spotkania nie zasłużyliśmy na porażkę - powiedział trener Nysy, Edward Małek. Szkoleniowiec MKS miał do dyspozycji zaledwie 12 graczy. Zabrakło Karola Zimnego oraz Konrada Sadlińskiego (sprawy prywatne) oraz kontuzjowanego Kacpra Fedorca. Z kolei mecz z urazem rozpoczął Dawid Ciupider, który na placu gry wytrzymał niespełna pół godziny.

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się gospodarze, ale to rywale po jednej z akcji wyszli na prowadzenie, gdy bramkarza ubiegł Kamil Sienkiewicz. W końcówce tej części gry dwukrotnie uderzał Radosław Macura, ale brakło celności i na przerwę z prowadzeniem zeszli przyjezdni.

W drugiej połowie, momentami i sporą przewagę, osiągnęła Nysa. - Jeśli nie potrafimy wykorzystać choćby jednej stworzonej sytuacji do zdobycia gola to kończy się to porażką - dodał kłodzki szkoleniowiec. Miejscowi mieli problem ze skutecznością, a najbliżej zdobycia wyrównującej bramki był Paweł Cebulski. Z kolei Zamek kilka razy groźnie zaatakował, ale wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie.

Karolina Jaworzyna Śląska - Grom Witków 4:1 (2:0)
Skalnik Czarny Bór - Unia Złoty Stok 4:1 (1:0)
Sudety Dziećmorowice - Unia Bardo 5:9 (2:4)
Zryw Gola Świdnicka - Zdrój Jedlina-Zdrój 4:4 (3:2)
LKS Bystrzyca Górna - Iskra Jaszkowa Dolna 5:2 (3:2)
Nysa Kłodzko - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 0:1 (0:1)
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Victoria Tuszyn 1:2 (0:1)
Polonia-Stal II Świdnica - Victoria Świebodzice 1:0 (1:0)