Facebook

Zabójcza końcówka seniorów


Podopieczni Kamila Krzywdy do 88. minuty przegrywali w Goli Świdnickiej, ale po końcowym gwizdku to Nysa cieszyła się z wygranej!

Poniżej relacja z meczu oraz wyniki 8. kolejki V ligi.

KLASA „O” SENIORÓW: LKS GOLA ŚWIDNICKA – NYSA KŁODZKO 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Jarosław Lato (4), 1:1 Marek Słomka (88), 1:2 Marcin Skarbiński (90). Sędziował: Bartłomiej Nerlo (KS Wałbrzych). Nysa: Borkowski – Cebulski, Syper, Skarbiński, Fedorec, Ciupider, Horka (Słomka), Milewski, Szwaja (Macura), Bońkowski, Pierzchalski (Kulak).

- Tak jak się spodziewaliśmy, był to dla nas bardzo ciężki mecz. Pierwsza polowa słaba w naszym wykonaniu, bardzo chaotyczna, dużo strat i niecelnych podań – mówił trener Kamil Krzywda. Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie po błędzie kłodzkiej defensywy objęli prowadzenie. Do siatki trafił nie kto inni jak Jarosław Lato. Dla byłego zawodnik Polonii Warszawa, czy Groclinu Grodzisk Mazowiecki, było to dziesiąte trafienie w rozgrywkach.

- Po przerwie próbowaliśmy przejąć inicjatywę, ale przychodziło nam to bardzo trudno. Końcówka spotkania należała do moich zawodników i za to należą się im słowa uznania – dodał kłodzki szkoleniowiec. To było zabójcza końcówka w wykonaniu Nysy. Najpierw w 88. minucie niezdecydowanie bramkarza gospodarzy wykorzystał Marek Słomka i doprowadził do wyrównania.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów to w ostatniej akcji meczu rzut rożny wykonywali kłodzczanie. Dośrodkował Dawid Ciupider, a piłkę głową do siatki skierował Marcin Skarbiński. Dla zespołu z Goli Świdnickiej był to trzeci mecz w którym LKS stracił bramkę w 90. minucie. O ile w poprzednich meczach były to trafienia dające remis rywalom, to w niedzielnym meczu bramka zapewniła trzy punkty kłodzkiej drużynie.

Teraz podopieczni Kamila Krzywdy rozegrają dwa mecze z rzędu na własnym stadionie. Za tydzień podejmą Grom Witków, a w kolejnej serii gier zmierzą się z bystrzycką Polonią.

Grom Witków - Victoria Świebodzice 0:3
Zdrój Jedlina Zdrój - Sudety Dziećmorowice 6:0
Iskra Jaszkowa Dolna - Skalnik Czarny Bór 1:1
Karolina Jaworzyna Śląska - Polonia-Stal II Świdnica 1:1
LKS Bystrzyca Górna - Polonia Bystrzyca Kłodzka 2:1
Victoria Tuszyn - Unia Złoty Stok 3:1
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Unia Bardo 2:3 (0:1)
LKS Gola Świdnicka - Nysa Kłodzko 1:2 (1:0)