Facebook

Wyjazdowy chaos seniorów [foto]


Bramki, czerwone kartki, rzut karny, przepychanki, nieuznane gole oraz beznadziejna pierwsza połowa – tak najkrócej można podsumować spotkanie Nysy w Kamieńcu Ząbkowickim. Na koniec z trzech punktów cieszył się Zamek, który wygrał 2:0.

Poniżej relacja z meczu oraz zdjecia. Niebawem film.

KLASA O SENIORÓW: ZAMEK KAMIENIEC ZĄBKOWICKI – NYSA KŁODZKO 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Damian Węglarz (32), 2:0 Mariusz Deryło (90). Czerwona kartka: Dawid Ciupider (Nysa, 31). Żółte kartki: Zapotoczny, Paw, Chamerski, Szydełko oraz Ayinla, Horka, Pierzchalski. Sędziował: Dariusz Szylar. Zamek: Sadowski (80 Szymocha) - Burczak, Paw, Pasternak, Węglarz, Sopuch (70 Deryło), Zapotoczny, Rychter, Szydełko (65 Chamerski), Bierut, Chamerski. Nysa: Cyba (46 Borkowski) – Dędys (75 Słomka), Skarbiński, Sasinowski (46 Fedorec), Ciupider, Horka, Milewski, Bońkowski,Tracz, Pierzchalski (37 Syper), Ayinla.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

- Zagraliśmy katastrofalne pierwsze 30 minut meczu. Do tego czerwona kartka pokrzyżowała nam plany i ustawiła spotkanie – powiedział trener Kamil Krzywda. W 31. minucie Dawid Ciupider sfaulował w polu karnym Bartłomieja Szydełko i arbiter nie miał wyjścia jak wskazać na rzut karny. Dodatkowo zawodnik Nysy zobaczył drugi żółty kartonik, a konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Jedenastkę na gole pewnie zapewnił Damian Węglarz.

Kłodzczanie mieli dwie dogodne sytuacje, aby doprowadzić do remisu przed przerwą jak i tuż po zmianie stron. Najpierw okazję zmarnował Sule Ayinla, którego świetnym podaniem obsłużył Skarbiński. Z kolei w 47. minucie tym razem przed szansą stanął Łukasz Tracz, ale i on nie potrafił pokonać Sadowskiego. Do siatki w 72. minucie udało się w końcu trafić nigeryjskiemu piłkarzowi Nysy, ale w radości przeszkodził arbiter, odgwizdując pozycję spaloną.

- Mecz obfitował w kartki i był wyrównany do momentu czerwonej kartki i rzutu karnego. Po bramce na 1:0 przejęliśmy kontrole nad grą. W drugiej połowie Nysa zmusiła nas do gry z kontry – mówił zdobywca pierwszego gola, Damian Węglarz. Zamek trzykrotnie stawał przed szansą rozstrzygnięcia losów. W dwóch okazjach świetnie między słupkami spisywał się Jan Borkowski, który w drugiej połowie zastąpił Kacpra Cybę.

Gospodarzom udało się zdobyć drugiego gola w 90. minucie, a wynik na 2:0 ustalił Mariusz Deryło. Za tydzień Nysa zagra na własnym stadionie, a jej rywalem będzie Zdrój z Jedliny-Zdroju.

Iskra Jaszkowa Dolna - LKS Bystrzyca Górna 2:3 (0:3)
Victoria Świebodzice - Polonia-Stal II Świdnica 3:0 (2:0)
Unia Bardo - Sudety Dziećmorowice 8:0 (5:0)
Grom Witków - Karolina Jaworzyna Śląska 1:3 (0:1)
Zdrój Jedlina-Zdrój - LKS Gola Świdnicka 4:4 (1:2)
Niedziela:
Victoria Tuszyn - Polonia Bystrzyca Kłodzka
Unia Złoty Stok - Skalnik Czarny Bór