Derbowe zwycięstwo. Trzecia wygrana z rzędu [foto]

W derbach Nysa lepsza od bystrzyckiej Polonii. Kłodzczanie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Poniżej relacja, zdjecia i sobotnie wyniki V ligi.

KLASA O SENIORÓW: POLONIA BYSTRZYCA KŁ. – NYSA KŁODZKO 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Łukasz Tracz (0:1), 0:2 Paweł Milewski (10), 1:2 Patryk Ćwichoń (50). Sędziował: Marcin Tworzydło (KS Świdnica). Polonia: Świszcz - Daniel Pasternak, Zaleski, Mikołajczyk, Krystian Pasternak - Wizimirski (78 Wojtyła), Michał Grudzień, Ćwichoń, Duplaga (78 Salitra) - Macura, Mateusz Grudzień. Nysa: Borkowski – Skarbiński, Cebulski, Fedorec, Słomka, Horka, Milewski (50 Ayinla), Bońkowski, Dędys (68 Bańkowski), Pierzchalski (86 Wojtaszek), Tracz (90 Sasinowski).

- Pierwszą połowę zdecydowanie przespaliśmy, szczególnie pierwsze minuty, w których straciliśmy bramki po prostych błędach – mówił pomocnik Polonii, Patryk Ćwichoń. Kłodzczanie już po 10. minutach wygrywali 2:0. Najpierw do siatki trafił Łukasz Tracz, a później akcje zamknął Paweł Milewski.

Mimo sporej przewagi MKS w pierwszych 45. minutach, więcej goli nie padło. Z kolei gospodarze raz zagrozili bramce Borkowskiego. Po rzucie rożnym głową uderzał Michał Grudzień, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Nysy. - W drugiej połowie oddaliśmy kompletnie pole gry, przez co nie byliśmy do końca pewni korzystnego rezultatu – relacjonował kłodzki szkoleniowiec.

Z pewnością te słowa nie miałyby racji bytu, gdyby tuż po wznowieniu gry wynik podwyższył Łukasz Tracz. Piłkarz miał przed sobą bramkarza i całą bramkę, ale uderzył niecelnie. To zemściło się momentalnie, gdy bramkę kontaktową zdobył Patryk Ćwichoń. - W drugiej połowie zdecydowanie lepiej graliśmy, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, a Nysa więcej się broniła. Mieliśmy swoje sytuacje, goście również, ale uważam, że remis byłby sprawiedliwy – powiedział strzelec gola.

W drugich 45. minutach na placu gry pojawił się rekonwalescent Sule Ayinla oraz debiutujący zawodnik juniorów, Michał Bańkowski. Wynik nie uległ zmianie do końcowego gwizdka i kłodzczanie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. - Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu, powalczyli i dowieźli zwycięstwo na ciężkim terenie jakim jest dla nas stadion Polonii. Szkoda rywali, bo zasługują na utrzymanie się w tej lidze – dodał opiekun MKS.

Do końca rozgrywek pozostaje pięć kolejek, a zespół Zbigniewa Mikundy do bezpiecznego miejsca traci osiem punktów. – Póki są szanse to będziemy walczyć do końca. Wiary na pewno nam nie zabraknie – dodał zawodnik Polonii.

Unia Bardo - Iskra Jaszkowa Dolna 3:2
Victoria Świebodzice - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 5:1
Skalnik Czarny Bór - LKS Bystrzyca Górna 0:1