Planowe trzy punkty seniorów [foto]

Nysa zgodnie z planem dopisała trzy punkty w konfrontacji z rezerwami Polonii-Stali Świdnica.

Poniżej relacja z meczu, zdjęcia i sobotnie wyniki.

KLASA OKRĘGOWA: NYSA KŁODZKO – POLONIA-STAL II ŚWIDNICA 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Marcin Skarbiński (19), 2:0 Paweł Cebulski (41). Sędziował: Bartłomiej Tokarski jako główny oraz G. Rempalski oraz R. Milewski (KS Świdnica). Nysa: Borkowski (85 Dżendżera) – Fedorec, Syper, Skarbiński, Słomka, Milewski (75 Wojtaszek), Bońkowski (68 Horka), Tracz (55 Dędys), Cebulski (55 Ciupider), Pierzchalski, Ayinla (75 Sasinowski). Polonia/Stal: Piechurski – Borowiec, Tyndel, Ciuba, Piskorski, Krenczyk, Dec, Dziedzic, Tobiasz, Gładysz, Sikora.

Nysa miała w tym meczu zainkasować trzy punkty i to zrobiła. - Z wyniku jestem zadowolony, ale poziom gry nie był taki jakbym sobie to wyobrażał. Spodziewałem się lepszego meczu, ale rywale od początku do końca nastawili się tylko i wyłącznie na bronienie – mówił trener Nysy, Kamil Krzywda.

Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Najpierw do siatki, po stałym fragmencie gry i uderzeniu głową, trafił Marcin Skarbiński. Rezultat tuż przed przerwą podwyższył Paweł Cebulski. - Mamy problemy kadrowe, związane też z pierwszym zespołem. Tam było dużo kontuzji, wyjazdów zawodników. Chcemy dokończyć sezon i utrzymać się. Przegraliśmy tylko 0:2, Mam w zespole wielu młodych chłopaków i ten mecz czegoś nas nauczył - wyjaśniał szkoleniowiec gości, Jacek Filipczak.

Rywale w całym meczu oddali na bramkę Nysy trzy strzały, z czego jeden był celny. W drugiej części meczu trener Kamil Krzywda dał szanse gry zmiennikom. Gospodarze mieli okazje do podwyższenia wyniku, ale zawody skończyły się na dwubramkowej wygranej.  - My konsekwentnie staraliśmy się dominować na boisku i strzeliliśmy tylko dwie bramki, chociaż rezultat powinien by przynajmniej dwa razy wyższy. Jednak to spotkanie za nami, a teraz czekają nas dwa pojedynki z drużynami walczącymi o utrzymanie – dodał Kamil Krzywda.

W czwartek Nysa uda się do Czarnego Boru, a dwa dni później (28.05.), już na własnym boisku, podejmie Sudety Dziećmorowice.

Grom Witków - Polonia Bystrzyca Kłodzka 0:3 (0:1)
Nysa Kłodzko - Polonia-Stal II Świdnica 2:0 (2:0)
LKS Gola Świdnicka - Skalnik Czarny Bór 3:0
Karolina Jaworzyna Śląska - Unia Bardo 2:1 (2:1)
Iskra Jaszkowa Dolna  - Unia Złoty Stok 1:1 (0:1)
Zdrój Jedlina Zdrój - Victoria Świebodzice 0:5
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Victoria Tuszyn 4:2 (2:0)