Facebook

Prezent na urodziny. Wygrana na boisku lidera! [foto]


Obchodzący w piątek urodziny Kamil Krzywda otrzymał od swoich podopiecznych prezent w postaci zwycięstwa z liderem.

Poniżej relacja, wypowiedzi i zdjęcia z meczu oraz komplet wyników.

KLASA OKRĘGOWA SENIORÓW: UNIA BARDO - MKS NYSA KŁODZKO 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Jarosław Dędys (40), 1:1 Łukasz Idzi (55, rzut karny), 1:2 Sule Ayinla (80). Sędziował: Krzysztof Nerlo (KS Wałbrzych). Unia: Giżycki – Wiszowaty (86 A. Włodarczyk), M. Włodarczyk, Zalot, Ferenc (46 Madej), Pietrzak (75 Brzęczkowski), Świerzawski, Wandzel, Pietrzykowski, Herdy (67 Tomasz Zieliński), Zalot, Idzi. Nysa: Niewęgłowski - Cebulski, Skarbiński, Syper, Fedorec (80 Sasinowski), Dędys (70 Ciupider), Milewski (55 Horka), Bońkowski, Tracz, Pierzchalski (80 Słomka), Ayinla.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

- Spotkanie mogło się podobać. Było dużo sytuacji bramkowych, a sam mecz toczony był w bardzo szybkim tempie i do ostatniej minuty – mówił trener MKS, Kamil Krzywda. W pierwszej połowie obydwie drużyny miały sporo pretensji do arbitra tego spotkania. Gospodarze, za niepodyktowany rzut karny na Herdym, a Nysa, gdy Andrzej Wiszowaty, na oczach sędziego liniowego, uderzył bez piłki Tomasza Pierzchalskiego. Reakcji arbitra do wspomnianych wydarzeń nie było, co miało później wpływ na spotkanie.

Gdy wydawało się, że bramek w pierwszej odsłonie już nie zobaczymy, to futbolówka trafiła do Jarosława Dędysa, który pięknym uderzeniem zza pola karnego pokonał Giżyckiego. Piłka po drodze trafiła jeszcze w Skarbińskiego i wpadła do siatki. - Spotkanie było wyrównane. W drugiej połowie to myśmy mieli więcej sytuacji strzeleckich, ale niestety brakowało skuteczności, albo ostatniego dogrania – mówił walczący o koronę króla strzelców, Łukasz Idzi. Napastnik doprowadził do remisu w 55. minucie, skutecznie egzekwując rzut karny. 

Mimo, iż swoje sytuacje miała Unia, to kłodzczanie drugi raz trafili do siatki. - Cieszymy się ze zwycięstwa, które nie przyszło nam łatwo. Zespół Unii postawił wysoko warunki w tym meczu jak i w całym sezonie i w pełni awansował do czwartej ligi – dodał szkoleniowiec z Kłodzka. Jego drużyna gola na wagę zwycięstwa zdobyła w 80. minucie po akcji Bońkowskiego. Ten wyłożył futbolówkę Sule Ayinla, który mierzonym uderzeniem z 14. metra pod poprzeczkę uradował kłodzki zespół. Nigeryjczyk trafienie zadedykował trenerowi Kamilowi Krzywdzie z okazji obchodzonych dzień wcześniej urodzin.

- Trenerowi Zielińskiemu i jego drużynie gratuluje awansu, a swoim zawodnikom chciałbym podziękować za życzenia oraz prezent urodzinowy w postaci wygranej nad liderem – powiedział na koniec uradowany K. Krzywda. - Nam pozostaje rehabilitacja w ostatnim spotkaniu  w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie chcemy zdobyć trzy punkty i przypieczętować mistrzostwo ligi okręgowej – dodał Ł. Idzi.

Zdrój Jedlina Zdrój - Grom Witków 5:1
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Iskra Jaszkowa Dolna 2:3
Victoria Tuszyn - Karolina Jaworzyna Śląska 1:2
Victoria Świebodzice - LKS Bystrzyca Górna 2:1
Unia Złoty Stok - Zryw Gola Świdnicka 4:1
Sudety Dziećmorowice - Polonia Bystrzyca Kłodzka 1:0
Skalnik Czarny Bór - Polonia-Stal II Świdnica 5:1