Porażka na zakończenie sezonu [foto]

Przegraną zakończyli sezon 2015/2016 w lidze okręgowej piłkarze Nysy Kłodzko. Drużyna Kamila Krzywdy uległa 1:4 Unii Złoty Stok i zmagania zakończyła na siódmym miejscu.

Poniżej relacja i zdjęcia z meczu.

30. KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: NYSA KŁODZKO – UNIA ZŁOTY STOK 1:4 (0:1)
Bramki: Sule Ayinla oraz Paweł Dudzic (trzy), Maciej Michalski. Nysa: Borkowski (82 Dżendżera) – Słomka, Skarbiński, Sasinowski (52 Cebulski), Fedorec, Horka, Milewski, Ciupider (52 Tracz), Dędys (54 Pierzchalski), Wojtaszek (54 Bońkowski), Ayinla.

Trener Kamil Krzywda w ostatnim meczu dał szansę gry zmiennikom. Od pierwszej minuty na placu gry pojawili się zawodnicy, którzy w ostatnich meczach rozpoczynali mecze na ławce rezerwowej. Samo spotkanie było pojedynkiem o szóstą lokatę. W lepszej sytuacji był MKS, któremu wystarczał remis, aby zakończyć rozgrywki na tym miejscu.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, ale na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem zeszli zawodnicy ze Złotego Stoku.
Tuż na początku drugiej odsłony Unia podwyższyła prowadzenie, a po chwili dołożyła trzecie trafienie. - Nie spodziewałem się takiego rezultatu, ale wynik adekwatny jest do naszej gry, jaką zaprezentowaliśmy w tym meczu. Zagraliśmy słabo, momentami brakowało sił, a myślami byliśmy już na wakacjach. Rywale wykorzystali naszą słabość i zasłużenie wygrali – powiedział trener Nysy, Kamil Krzywda.

Kłodzczanie wrócili do gry w 70. minucie po trafieniu Sulego Ayinla i mieli doskonałą okazję do strzelania kontaktowego gola, jednak pojedynek z bramkarzem przegrał Tomasz Pierzchalski. Liczyłem, że rywale zaprezentują wyższy poziom w tym meczu, aczkolwiek mieli swoje okazje. Jednak oni, w przeciwieństwie do nas, nie wykorzystali ich – skomentował z kolei opiekun Unii, Grzegorz Czachor.

W kolejnej akcji, po niewykorzystanej okazji przez miejscowych, przyjezdni zdobyli czwartego gola, ustalając rezultat meczu na 4:1. – Teraz przyjdzie czas na analizę, rozmowy, ale ten sezon zaliczyłbym na plus – dodał kłodzki trener. Nysa rozgrywki w lidze okręgowej sezonu 2015/2016 zakończyła na siódmym miejscu z dorobkiem 46. punktów.