Debiut marzenie! [foto]

Od zwycięstwa 4:0 nad wicemistrzem poprzedniego sezonu IV ligi, Unią Bardo, rozpoczęli zmagania w IV lidze piłkarze Nysy. Świetnie spisał się debiutant w barwach MKS, Grzegorz Dereń. Dzięki wysokiej wygranej, kłodzczanie zostali liderem po pierwszej kolejce.

Poniżej relacja i zdjęcia z meczu.

1. KOLEJKA IV LIGI GRUPA WSCHODNIA: NYSA KŁODZKO – UNIA BARDO 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Grzegorz Dereń (29), 2:0 Grzegorz Dereń (45), 3:0 Mikołaj Łazarowicz (75), 4:0 Adam Bońkowski (81). Sędziowie: Radosław Kasprzyk jako główny oraz Patryk Ogrodnik i Maciej Habuda – asystenci (KS Wrocław). Nysa: Rosiak – P. Cebulski (82 Mirzyński), Łazarowicz, Adamczyk, Wiącek, J. Cebulski, Pierzchalski (63 Horka), Wojtal (84 Dędys), Bońkowski, Kowalski (63 Ayinla), Dereń (88 Ciupider). Unia: Gembara (46 Susz) – Łaski, Włodarczyk, Gerlach, Zalot (65 Zieliński), Okrojek, Pietrzak (46 Wandzel), Wiszowaty (55 Grudzień), Czachor, Idzi.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

Kibice, którzy tłumnie przyszli na inauguracyjnie spotkanie, nie mogli narzekać na brak emocji. Kłodzczanie rozpoczęli z animuszem. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, jednak świetnie między słupkami spisywał się Patryk Rosiak. Gdy wydawało się, że bliżej zdobycia gola jest Unia, to świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Grzegorz Dereń.

Nowy napastnik Nysy w 45. minucie skopiował swój wyczyn i dzięki temu kłodzczanie zeszli na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. – Każdy z nas na boisku wykonywał to, co było mówione na odprawie przed meczem. Efekty tego było widać na boisku. Cieszę z debiutu, lepszego nie mogłem sobie wymarzyć – mówił Grzegorz Dereń.

Po przerwie trafienia zanotowali Mikołaj Łazarowicz oraz Adam Bońkowski. – Zagraliśmy dobre spotkanie. Było widać zespół na boisku. Wszyscy włożyli bardzo dużo pracy w ten mecz i to przełożyło się na rezultat. Trzeba zaznaczyć, że przy stanie 0:0 bramkarz Patryk Rosiak miał jako pierwszy wkład w końcowy rezultat – powiedział trener Krzysztof Konowalczyk.

W sobotę (19.08), także na własnym boisku, kłodzczanie zmierzą się z Polonią Trzebnica. – Przeciwnik będzie jeszcze bardziej wymagający niż w pierwszej kolejce – dodał kłodzki szkoleniowiec. Początek spotkania o godz. 17.00.