Facebook

Dereń za trzy! Trzecie wyjazdowe zwycięstwo!


Trzynasta kolejka była szczęśliwa dla kłodzkiego zespołu. Gol Grzegorza Derenia dał trzy punkty Nysie w meczu wyjazdowym z Pogonią Oleśnica. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka cieszyli się z trzeciego wyjazdowego zwycięstwa.

Poniżej relacja i wypowiedzi z meczu.

IV LIGA DOLNOŚLASKA: POGOŃ OLEŚNICA – MKS NYSA KŁODZKO 0:1 (0:1)
Bramka: Grzegorz Dereń (39). Skład: Rosiak - P. Cebulski (68 Konowalczyk), Łazarowicz, Adamczyk, Mróz (46 Słomka), Pierzchalski, Wojtal, Bońkowski, J. Cebulski (85 Wiącek), Ayinla (75 Kowalski), Dereń.

- Potraktowaliśmy ten mecz bardzo poważnie. Wiedzieliśmy że mimo zajmującego miejsca w tabeli Pogoń złapała formę i mecz będzie bardzo ciężki – ostrzegał przed pierwszym gwizdkiem trener Krzysztof Konowalczyk. Pogoń Oleśnica na własnym boisku ograła 3:0 Górnika Wałbrzych, a w ostatniej kolejce bliska była sprawienia sensacji. Oleśniczanie prowadzili do 70. minuty z liderem 2:0 i to grając w roli gości. Ostatecznie Foto-Higiena Gać wygrała 3:2.

- Pierwszą połowę graliśmy z pomysłem i stworzyliśmy parę naprawdę dobrych sytuacji w których brakło nam trochę szczęścia – mówił kłodzki szkoleniowiec. Na początku meczu z dziesiątego metra uderzeniem z woleja próbował zaskoczyć golkipera Grzegorz Dereń. Jeszcze lepszą szansę zmarnował Mikołaj Łazarowicz, który przestrzelił z najbliższej odległości. Kłodzczanie dopięli swego pod koniec pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu przez Sulego Ayinla z prawej części boiska, futbolówkę na dziesiątym metrze przejął Dereń, zszedł na lewą nogę i strzałem tuż przy słupku, wyprowadził Nysę na prowadzenie.

- Druga część meczu to już zespołowa obrona i dużo pracy w defensywie. Mnóstwo długich piłek granych przez obrońców Pogoni i w konsekwencji wiele walki. Znów graliśmy jako zespół i to dało nam trzy punkty – dodał K. Konowalczyk. Za tydzień ostatnia okazja w tej rundzie, aby zobaczyć Nysę w Kłodzku. W 14. kolejce rywalem MKS będzie Górnik Wałbrzych. Spotkanie w sobotę o godz. 14.00.