W seniorach bez zmian [foto]

W przedostatnim meczu domowym tego sezonu w czwartej lidze, Nysa musiała uznać wyższość rewelacji rundy wiosennej.

Poniżej relacja i zdjęcia z meczu.

28. KOLEJKA IV LIGI: POLONIA-STAL ŚWIDNICA - NYSA KŁODZKO 0:3 (0:1)
Bramki: Myrta (30), Białasik (51), Filipczak (90+3). Nysa: Wencel – Mróz, Fedorec, Wojtal, P. Cebulski, Ciupider (Sasinowski), Pierzchalski (Bachmatiuk), Bońkowski, Wiącek, Dymek, Dereń. Polonia-Stal: Koziarz, Florian (Filipczak), Białas, Salamon, Kozachenko, Sowa, Białasik, Gruba Filho, Myrta, Szczygieł (46 Baumgarten), Lima Santos (75 Do Carmo).

Powoli sezon w czwartej lidze dobiega końca. W przedostatnim domowym meczu kłodzczanie podejmowali Polonię-Stal Świdnicę.

Goście na przerwę schodzili wygrywając 1:0, gdy po rzucie rożnym Robert Myrta wpakował futbolówkę do siatki. Kłodzczanie próbowali kilkukrotnie zagrozić bramce rywali. Z dystansu uderzeń próbował Grzegorz Dereń, raz groźnie było po rzucie rożnym, ale bez powodzenia.

Nysa z animuszem rozpoczęła drugą połowę. W pierwszych pięciu minutach dwukrotnie miejscowi bliscy byli zdobycia gola. Podczas drugiej okazji Polonie-Stal od straty gola uratował słupek, gdy po składnej akcji szczęścia zabrakło Pawłowi Cebulskiemu.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 51. minucie, gdy po ładnym uderzeniu z dystansu Białasik podwyższył prowadzenie dla świdnickiego zespołu. W doliczonym czasie gry Polonia-Stal ustanowił wynik meczu na 3:0.

Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. W następnym spotkaniu MKS zagra na wyjeździe ze świeżo upieczonym mistrzem IV ligi, Śląskiem II Wrocław. W dniu 8 czerwca zespół z Kłodzka meczem na własnym boisku pożegna się z czwartą ligą. Rywalem będzie Polonia Trzebnica.