- Kolejne trafienia Kowalskiego i Tracza
- Debiut Matheus Sousa

Poniżej relacja z meczu oraz zdjęcia.

3. KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: SKAŁKI STOLEC – MKS NYSA KŁODZKO 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Kamil Kowalski (22), 0:2 Łukasz Tracz (34), 0:3 Kamil Kowalski (86). Nysa: Brandl – Konowalczyk, Karykowski, Sasinowski (85 Sousa), Wiącek, Cebulski, Pierzchalski, Grzegorzewski (78 Gręda), Ciupider (67 Dędys), Tracz, Kowalski.

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU.

W trzeciej kolejce wałbrzyskiej ligi okręgowej, Nysę czekała wyjazdowa potyczka ze Skałkami Stolec. – Mimo zasłużonego zwycięstwa, to spotkanie nie należało do łatwych. W pierwszej połowie zagraliśmy konsekwentnie zarówno w defensywie jak i w ataku. Efektem tego były strzelony dwie bramki po bardzo ładnych akcjach – mówił Kamil Kowalski.

Kapitan MKS w 22. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a kilka minut później było 2:0, gdy akcję wykończył Łukasz Tracz.
- W drugiej połowie wkradło się trochę rozluźnienia w nasze szeregi, co mogło nawet zakończyć się stratą gola – dodał K. Kowalski. Nysie udało się zachować czyste konto, a pod koniec meczu dublet skompletował Kowalski, ustalając rezultat meczu na 3:0.

Trener Arkadiusz Albrecht w końce mógł także skorzystać z Edisona Matheusa Sousa Costa, który został potwierdzony do gry przez piłkarski związek. Ten 20-letni Brazylijczyk, który ostatnio był zawodnikiem w Clube Condeixa (III liga portugalska), pojawił się na placu gry pod koniec meczu.