Kryształ rozbity w drobny mak [foto]

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Nysy w meczu przeciwko drużynie ze Stronia Śląskiego.

Poniżej relacja oraz zdjęcia z meczu.

11. KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: NYSA KŁODZKO – KRYSZTAŁ STRONIE ŚL. 8:0 (4:0)
Bramki: 1:0 Paweł Cebulski (16), 2:0 Przemysław Sasinowski (19), 3:0 Kamil Kowalski (24), 4:0 Paweł Cebulski (33), 5:0 Przemysław Sasinowski (48) 6:0 Matheus Sousa (59), 7:0 Łukasz Wawryniuk (72), 8:0 Paweł Cebulski (86). Nysa: Brandl (76 Niewęgłowski) – Konowalczyk (70 Wawryniuk), Sasinowski, Karykowski, Wiącek (58 Gręda), Sousa, Ciupider (58 Dędys), Pierzchalski, Grzegorzewski, Cebulski, Kowalski.

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.

Nie minęło pół godziny gry, a losy meczu były już rozstrzygnięte. Jednak nim padły bramki to więcej było przerwa w grze spowodowanych urazami. Po jednej z interwencji Kamil Bajrak nabawił się kontuzji kolana. Golkiper długo był opatrywany, zdołał wytrwać jeszcze kilka minut na boisku, ale bramce otwierającej wynik autorstwa Pawła Cebulskiego, opuścił plac gry. Między słupkami stanął zawodnik z pola, a golkiper karetką pojechał do szpitala.

W 19. minucie z pierwszego gola w tym sezonie cieszył się Przemysław Sasinowski, a po chwili z trafienia cieszył się najlepszy snajper zespołu, Kamil Kowalski. Jeszcze w pierwszej połowie drugie trafienie zanotował P. Cebulski i na przerwę Nysa zeszła przy prowadzeniu 4:0.

...a kołyska dla Krzysztofa Konowalczyka z okazji narodzin córki!

W drugiej połowie kłodzczanie nie forsując tempa, zaaplikowali kolejne cztery gole. Zaraz po wznowieniu gry dublet miał na swoim koncie P. Sasinowski. Ze swojego premierowego gola dla kłodzkiego klubu cieszył się Brazylijczyk, Matheus Sousa. Szansę gry dostali od trenera Arkadiusza Albrechta wszyscy gracze, łącznie z bramkarzem Danielem Niewęgłowskim.

Trafienie świętował również Łukasz Wawryniuk, a wynik na 8:0 ustalił Paweł Cebulski, kompletując na swoim koncie hat-tricka. Za tydzień już tak łatwo i przyjemnie jak w starciu z ekipą Pawła Aamczyka nie będzie. Rywalem w meczu wyjazdowym będzie Zdrój Jedlina Zdrój.