Wymarzona inauguracja [foto]

Na początek czwartoligowych zmagań Nysa pewnie ograła Pogoń Pieszyce. Jednym z bohaterów meczu był Mikołaj Kotfas, który zdobył dwa gole i zanotował asystę przy trafieniu Krzysztofa Pietrzykowskiego. A debiut w seniorskiej drużynie zaliczył Michał Adamczyk.

Poniżej relacja z meczu, galeria zdjęć i wyniki 1. kolejki.

1. KOLEJKA IV LIGI: MKS NYSA KŁODZKO – POGOŃ PIESZYCE 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mikołaj Kotfas (51), 2:0 Krzysztof Pietrzykowski (57), 3:0 Bartosz Mróz (71), 4:0 Mikolaj Kotfas (81). Sędziował: Damian Nowak (KS Wrocław). Nysa: Brandl – Cebulski, Yefemenko, Barski, Mróz, Pierzchalski (84 Bachmatiuk), Pietrzykowski, Brogowski, Kotfas (89 Adamczyk), Tracz (77 Ciupider), Satanowski (86 Dymek). Pogoń: Rzepski - Morawski, Kołt (70 Sikora), Higi, Sł. Gorząd (87 Górecki), Dziuba (58 Tomkiewicz), Seb. Gorząd (89 Kubiak), Kozłowski, Więczek, Jasiński, Barczyk.

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.

Blisko dziewięć miesięcy. Tyle minęło od ostatniego meczu ligowego w Kłodzku. Nysa w pierwszy dzień sierpnia zainaugurowała sezon w czwartej lidze. - Fajnie było wrócić na boisko po tak długim czasie, tym bardziej na boisko, na którym zaczynało się przygodę z piłką - mówił Mikołaj Kotfas, jeden z pozyskanych tego lata zawodników.

Oprócz niego, w pierwszej jedenastce, nie zabrakło innych nowych piłkarzy. Do gry trener Arkadiusz Albrecht desygnował choćby Filipa Barskiego, Krzysztofa Pietrzykowskiego, Wojciecha Brogowskiego, Piotra Satanowskiego czy ukraińskiego obrońcę, Semena Yefymenko. Zabrakło za to kontuzjowanych Krzysztofa Konowaczyka i Kamila Kowalskiego.

Kłodzczanie wysoko pokonali Pogoń Pieszyce, ale na gole trzeba było czekać do drugiej części spotkania. - Początek meczu był trudny, trzeba było się nabiegać, o swoje powalczyć na boisku. W drugiej połowie, gdy przeciwnik opadł z sił, pokazaliśmy cały swój potencjał – mówił M. Kotfas, jeden z bohaterów tego pojedynku. To on w 51. minucie otworzył wynik meczu, gdy odzyskał piłkę przy linii autowej, wbiegł w pole karne i mocnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi z Pieszyc.

Nysa poszła za ciosem i kilka minut później miała już dwubramkową zaliczkę. Tym razem Kotfas zapisał asystę na swoim koncie, gdy jego aukcję zamknął Krzysztof Pietrzykowski. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu losy meczu były rozstrzygnięte, tym razem sprawą Bartosza Mroza.

W tej części gry w barwach MKS zagrał inny zawodnik pozyskany tego lata, Maciej Dymek. A debiut w seniorskiej drużynie zanotował 17-letni Michał Adamczyk.

Strzelanie w spotkaniu z Pogonią rozpoczął i zakończył Mikołaj Kotfas, który w 83. minucie ustalił wynik meczu na 4:0. - Dwie bramki zdobyty przeze mnie cieszą, ale jeszcze bardziej cieszą trzy punkty zdobyte na inauguracje czwartej ligi – dodał zawodnik MKS.

W drugiej kolejce (08.08.) MKS czeka wyjazd do Strzegomia, a na kłodzkim stadionie kłodzczanie zameldują się w środku tygodnia. W dniu 12 sierpnia rywalem będzie Piast-Żerniki Wrocław.