Facebook

Zapowiedź: Dwie najsłabsze Nysy

Dla jednych to mecz o przysłowiowe sześć punków, a dla drugich o dziewięć oczek. Naprzeciw siebie staną dwa zespoły Nysy, jedna ze Zgorzelca, a druga z Kłodzka. Ekipy te zamykają tabele czwartej ligi.

Zarówno zespół ze Zgorzelca jak i z Kłodzka ostatnie punkty w lidze zdobyli w siódmej kolejce. Jednak rywale mieli okazję cieszyć się z wygranej, a kłodzka Nysa wciąż czeka na pierwszy komplet punków w rozgrywkach.

Jak informuje serwis internetowy zgorzelczan, dla podopiecznych Remigiusza Gryglaka po pięciu kolejkach bez punktów mecz będzie szansą na pozbieranie się w garść pod koniec rundy jesiennej. Dwa remisy zespół ten zanotował na wyjazdach, w Szczedrzykowicach oraz w Jeleniej Górze. Pojedynki te kończyły się rezultatem 1:1. Z kolei dwie wygrane Nysa Zgorzelec odniosła na własnym terenie, wygrywając 2:1 z Sokołem Wielka Lipa oraz 1:0 z Granicą Bogatynia.

Dla kłodzkiej Nysy to jeden z najdalszych wyjazdów w rozgrywkach. Jeśli chodzi o sytuację kadrową to ilu graczy będzie miał do dyspozycji trener Paweł Adamczyk, będzie wiadomo w dniu meczu. Część piłkarzy mogą zatrzymać obowiązki zawodowe lub te związane ze studiami. 

Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę (27.10.) na stadionie w Zgorzelcu. Początek o godz. 14:00. Zawody poprawi sędzia Łukasz Sobiło z Legnicy.

ZESTAW PAR 13. KOLEJKI (27-28.10.):
Piast Zawidów - AKS Strzegom Nasz typ: 2:2.
Orkan Szczedrzykowice - Łużyce Lubań Nasz typ: 3:0.
Nysa Zgorzelec - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:0
Sokół Wielka Lipa - Olimpia Kowary Nasz typ: 2:1. 
Miedź II Legnica - Orla Wąsosz Nasz typ: 1:0.
Piast Żmigród - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 2:0.
Karkonosze Jelenia Góra - Pogoń Oleśnica Nasz typ: 1:0.
Granica Bogatynia - GKS Kobierzyce Nasz typ: 1:1