Klasyfikacja i strzelcy po 15. kolejce

Sule Ayinla to współlider klasyfikacji strzelców wałbrzyskiej ligi okręgowej po rundzie jesiennej. Poniżej łyk statystyk 15. kolejki, komplet wyników wraz ze strzelcami i klasyfikacja.

Nigeryjski zawodnik, wspólnie z Konradem Sajdakiem z LKS Bystrzycy Górnej, to najskuteczniejsi zawodnicy wałbrzyskiej okręgówki po rundzie jesiennej. Obydwaj gracze mają na swoim koncie po 11 bramek. W ostatniej kolejce Ayinla dwukrotnie trafił do siatki, a jego rywal zanotował hat-tricka w meczu z Orlętami (4:0).

Za ich plecami z dorobkiem 10 goli jest Marcin Łysakowski ze Szczawna-Zdroju i zawodnik Zdroju, Bartosz Chabrowski. Na podium jest też dwóch innych graczy kłodzkiego klubu. Z dziewięcioma golami rundę jesienną zakończyli Adam Bońkowski oraz Łukasz Tracz.

Statystyki seniorów dostępne są TUTAJ (zakładka zawodnicy).

Nysa została mistrzem jesieni! Kłodzczanie wygrali na koniec rundy ze Zdrojem, chociaż ponownie musieli odrabiać straty. Drugie miejsce na półmetku rozgrywek zajął rewelacyjny beniaminek z Boguszowa-Gorce. Dość niespodziewanie punkty na własnym boiska stracili Zjednoczeni Żarów. Osiem bramek padło w Goli Świdnickiej, gdzie przyjechał Grom Witków.

Z kolei tylko 45. minut trwały zawody w Złotym Stoku. Po wyjściu na drugą połowę i konsultacjach z kapitanami obu zespołów, arbiter uznał, że stan boiska nie pozwala na kontynuację gry. Druga połowa meczu zostanie rozegrana w najbliższą sobotę (14:00).

WYNIKI I STRZELCY 15. KOLEJKI V LIGI:

NYSA KŁODZKO – ZDRÓJ JEDLINA ZDRÓJ 4:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Piątek (15), 1:1 Sule Ayinla (56), 2:1 Łukasz Tracz (62), 3:1 Łukasz Tracz (80), 4:1 Sule Ayinla (81), 4:2 Paweł Zasada (89, rzut karny).

UNIA ZŁOTY STOK – VICTORIA TUSZYN 0:0

mecz przerwany po pierwszej połowie, przy stanie 0:0 z uwagi zły stan boiska

LKS GOLA ŚWIDNICKA – GROM WITKÓW 5:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Maciej Madziała (6), 2:0 Grzegorz Fedorowicz (29), 2:1 Krzysztof Piech (36), 2:2 Łukasz Liszka (52), 3:2 Maciej Madziała (53), 4:2 Rafał Anioł (75), 4:3 Łukasz Liszka (76), 5:3 Mateusz Misztal (89).

ZJEDNOCZENI ŻARÓW – ZAMEK KAMIENIEC ZĄBK. 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Krystian Burczak (17), 1:1 Chrapek (20), 1:2 Krystian Burczak (36), 2:2 Mariusz Baziak (55).

ISKRA JASZKOWA DOLNA – MKS SZCZAWNO ZDRÓJ 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Robert Koźlak (75), 1:1 Jarosław Drobek (88).

NIEMCZANKA NIEMCZA – POGOŃ DUSZNIKI ZDRÓJ 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Rafał Góral, 2:0 Bartosz Kędziora, 2:1 Bartosz Staniszewski, 3:1 Rafał Góral.

PIŁAWIANKA PŁAWA GÓRNA – GÓRNIK BOGUSZÓW-GORCE 3:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Wojciech Choiński (21), 0:2 Wojciech Choiński (24), 0:3 Wojciech Choiński (37), 1:3 Arkadiusz Smęt (69), 1:4 Patryk Ostrowski (73), 2:4 Tomasz Motyka (75) 3:4 Damian Więczek (80).

Klasyfikacja strzelców, także poszczególnych drużyn, dostępna jest TUTAJ.