Facebook

Nysa rozpoczyna przygotowania


W sobotę przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynają piłkarze Nysy.

Kłodzczanie formę będę budować, ćwicząc na kłodzkich obiektach. - Trenować będziemy cztery razy w tygodniu, dwa razy na boisku, a raz spotkamy się w siłowni i hali sportowej.  W pierwszym etapie będziemy koncentrować się na przygotowaniu motorycznym – mówi trener Kamil Krzywda.

Na sobotnich zajęciach powinniśmy zobaczyć nowe twarze. - Na pewno pojawi się bramkarz. Jeśli chodzi o zawodników z pola to liczę na obecność dwóch z którymi prowadzimy rozmowy – dodaje kłodzki szkoleniowiec. Sobotnie zajęcia rozpoczną się o godz. 10.00 na kłodzkim stadionie.

Pierwszy sparing Nysa rozegra w dniu 21 stycznia, a jej rywalem będzie Orzeł Ząbkowice Śląskie. Tydzień później (28-29.01) zmierzy się z czwartoligową Karoliną Jaworzyną Śląska. W kolejnym miesiącu formę sprawdzi w meczach przeciwko LZS Chrząstowice (opolska liga okręgowa), Kolektyw Radwanice (wrocławska A Klasa) i AKS Strzegom. 

Przed startem rundy wiosennej kłodzczanie mają zaplanowane jeszcze dwa ostatnie mecze towarzyskie. Zagrają ze Zdrojem Jedlina Zdrój oraz Lechią Dzierżoniów. Prawie wszystkie sparingi drużyna Kamila Krzywdy rozegra na wyjeździe. Druga część sezonu ligi okręgowej rozpocznie się w ostatni weekend marca. MKS rundę rewanżową rozpocznie od meczu na własnym stadionie z LKS Gola Świdnicką.