Osiem bramek w sparingu seniorów

W trzecim meczu kontrolnym, Nysa Kłodzko wysoko pokonała przedstawiciela opolskiej okręgówki.

Poniżej relacja i zdjęcia.

MECZ SPARINGOWY: NYSA KŁODZKO – LZS CHRZĄSTOWICE 6:2 (5:1)
Bramki: Adam Bońkowski, Tomasz Pierzchalski, Łukasz Tracz, Kamil Kowalski, Michał Wojtaszek oraz gol samobójczy. Nysa: Bochen – Konowalczyk, Łazarowicz, Sasinowski, Konowalczyk, Cebulski, Horka, Ciupider, Bońkowski, Tracz, Kowalski. W drugiej połowie na zmiany wchodzili: Wojtaszek, Osicki, Milewski, Fedorec, Trześniowski, Syper, Słomka.

Kolejnym rywalem Nysy był przedstawiciel opolskiej okręgówki, zespół LZS Chrząstowice. Zespół ten  rundę jesienną zakończył  na 10. miejscu, a obecnie przygotowuje się do rundy rewanżowej w noworudzkim Słupcu na zgrupowaniu. W poprzednich dwóch meczach towarzyskich, piłkarze MKS ograli 4:1 ząbkowickiego Orła, a później ulegli 2:3 Karolinie Jaworzyna Śląska.

Teraz przyszła wysoka wygrana 6:2 nad LZS. - Mimo wysokiego wyniku popełniliśmy kilka błędów, jeśli chodzi o grę w ataku. Gdy stwarzaliśmy sobie sytuację do strzelenia bramki to wybieraliśmy złe decyzje – ocenił trener Kamil Krzywda. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli rywale, którzy wykorzystali rzut karny. Później gole strzelali kłodzczanie, którzy w pierwszej połowie zanotowali pięć trafień.

Po zmianie stron na placu gry szansę dostali gracze rezerwowi. W tej części gry obywa zespoły zdobyły po jednym golu. Dla Nysy na listę strzelców wpisał się Michał Wojtaszek, który ustalił rezultat meczu. - Oczywiście cieszę się ze stylu gry. W mojej ocenie gramy coraz lepiej ale jeszcze jest dużo czasu na przygotowanie się do wiosny - dodaje kłodzki szkoleniowiec. Za tydzień kolejnym rywalem będzie lider wrocławskiej A Klasy (grupa IV), Kolektyw Radwanice.