Facebook

Bez młodzieżowców wiosną


Wiosną w drużynach seniorskich nie będzie już obowiązku wystawiania w meczach ligowych młodzieżowca. Piłkarski związek zdjął z klubów takich przykaz, ale chce nagradzać tych, którzy stawiają na młodych zawodników.

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu podjął decyzję, że drużyny od najbliższej rundy wiosennej nie będą miały obowiązku wystawiania zawodników młodzieżowych, czyli graczy U-21. W zamian ruszy system Pro Junior System, który działa w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych, Od przyszłego sezonu wdrożony on zostanie także dla drużyn grających w czwartej lidze dolnośląskiej oraz klasach okręgowych.

- Nie zmuszamy do gry młodzieżowcami, ale będziemy premiować kluby czwartej ligi orz okręgówki za stawianie na młodzież. Zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem Pro Junior już teraz, ale spokojnie - od rundy wiosennej likwidujemy obowiązek gry młodzieżowcami, a Pro Junior będzie obowiązywał od przyszłego sezonu – mówi Andrzej Padewski.

Nagrodą jest 5000 zł, a nagrodzony zostanie jeden zespół z czwartej ligi oraz jeden z dolnośląskiej okręgówki (w województwie są cztery klasy okręgowe). Kto zwycięży? – Będziemy zliczali minuty młodzieżowców na boisku, a później Komisja Etyki Fair Play ogłosi zwycięzcę – dodaje prezes DZPN.
 
Kasa od DZPN Wrocław:
- Zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu województwa dolnośląskiego - 30 000 zł
- Przegrany finału Pucharu Polski - 10 000 zł
- Mistrz danej grupy IV ligi - 10 000 zł
- Zwycięzca meczu barażowego o wejście do III ligi - 5 000 zł