Lider zagrał z liderem [foto]

W meczu towarzyskim, (lider wałbrzyskiej ligi okręgowej uległ 0:2, zajmującemu pierwsze miejsce w grupie czwartej wrocławskiej A Klasy, Kolektywowi Radwanice. Kłodzczanie całą drugą połowę zagrali w osłabieniu.

Poniżej zdjęcia i relacja z meczu.

SPARING SENIORÓW: NYSA KŁODZKO – KOLEKTYW RADWANIWCE 0:2 (0:0)
Skład Nysy:
Dżendżera – Dędys, Łazarowicz, Osicki, Cebulski, Horka, Sasinowski, Bońkowski, Kowalski, Ciupider, Wojaszek. Na zmiany wchodzili: Cyba, Słomka.

W zgoła odmiennym zestawieniu niż we wcześniejszych sparingach przystąpili do meczu z liderem wrocławskiej A Klasy (grupa IV), piłkarze Nysy Kłodzko. Podopieczni Kamila Krzywda musieli uznać wyższość Kolektywu Radwanice, ulegając 0:2. - Przegraliśmy przez zmęczenie, wynikające z ostatnich ciężko przepracowanych treningów, ale też kilku czołowych zawodników było nieobecnych na meczu. Nie zagrali przez kontuzje, lekkie urazy czy obowiązki zawodowe – wyjaśnił szkoleniowiec Nysy.

Szansę dostali za to piłkarze, którzy w ostatnim czasie mniej minut rozegrali w meczach kontrolnych. Szansę sprawdzenia między słupkami zobaczyliśmy dwóch juniorów, pierwsza połową zagrał Artur Dżendżera, a drugą Kacper Cyba. W pierwszej połowie bramek nie zobaczyliśmy, a sparing do „towarzyskich” nie należał. Piłkarze nie przebierali w środkach, kilkukrotnie w starciach ucierpieli kłodzcy zawodnicy. Najbardziej odczuł to Mikołaj Łazarowicz, który zakończył zawody z rozciętą skórą na nodze. To też było powodem, że Dawid Ciupider za dyskusje został ukarany czerwoną kartką.

Trener Nysy zadecydował, że całą drugą połowę jego drużyna zagra w osłabieniu. W tej lepsi byli zawodnicy z Radwanice strzelając dwa gole i wygrywając sparing 2:0. A meczem z Kolektywem minął pierwszy miesiąc przygotowań MKS do rundy wiosennej.  - U moich zawodników widać zmęczenie. To efekt intensywnych treningów i spotkań  sparingowych. Nadal poświęcamy czas na przygotowanie motoryczne – dodał K. Krzywda. Kolejnym rywalem Nysy będzie AKS Strzegom.