Facebook

Raport z klubów wałbrzyskiej okręgówki [część I]


Okres przygotowawczy do rundy wiosennej wałbrzyskiej ligi okręgowej trwają w najlepsze. Poniżej raport z przygotowań Zamka Kamieniec Ząbkowicki, Zjednoczonych Żarów i Unii Złoty Stok.

Zjednoczeni Żarów
Czwarta drużyna po rundzie jesiennej rozpoczęła okres przygotowawczy. Piłkarze trenują na własnym obiekcie oraz w hali sportowej GCKiS w Żarowie. W planach Zjednoczeni mają do rozegrania dwanaście spotkań kontrolnych. W pierwszym z nich, Zjednoczeni przegrali 1:5 z Karoliną Jaworzyna Śląska. W innym sparingu, ograli lidera wałbrzyskiej A Klasy w grupie drugiej, Granit Roztoka. Spotkanie zakończyło się wygraną Zjednoczonych 9:2. W sobotę z kolei mierzyli się towarzysko beniaminkiem czwartej ligi, Victorią Świebodzice. Lepsi byli Zjednoczeni, zwyciężając 4:2.

Unia Zloty Stok
Artur Oczkoś poprowadzi Unię w rundzie wiosennej. Nowy szkoleniowiec drużyny ze Złotego Stoku ostatnio prowadził zespoły młodzieżowe w ząbkowickim Orle, a kilka sezonów wcześniej był trenerem pierwszej ekipy Ślęzy Ciepłowody. W pierwszym meczu kontrolnym, Unia uległa 4:7 Skałkom Stolec. 
W Unii zaszły zmiany szkoleniowe w innych zespołach. Wojciech Dujin został trenerem drużyny skrzatów i orlików, Paweł Moskal będzie szkolił młodzików i trampkarzy. Z kolei golkiper Marcin Margasiński poprowadzi juniorów, a wspomniany Wojciech Król będzie kierownikiem drużyn piłkarskich oraz pełnił funkcję instruktora sekcji szachowej.

Zamek Kamieniec Ząbkowicki
Do hitu transferowego może dojść w Kamieńcu Ząbkowickim. Podczas pierwszego meczu kontrolnego, w barwach Zamka grali m.in. Krzysztof Pietrzykowski, były trzecioligowiec (Lechii Dzierżoniów), a ostatnio gracz czwartoligowej Unii Bardo czy Rafał Góral (Niemczanka Niemcza). Z kolei między słupkami zagrał Marcin Margasiński (Sparta Paczków). Pewne jest, że wiosną zobaczymy w barwach Zamka Marka Postawę. To obrońca, wychowanek ząbkowickiego Orła. 
Zespół pod wodzą Arkadiusza Albrechta, który ma za cel ma utrzymać drużynę w rozgrywkach, przegrał w pierwszym meczu kontrolnym 1:2 z juniorami Lechii Dzierżoniów. W ostatnim weekend sparował z Bielawianką Bielawa, ulegając 0:3.