Wygrana w ostatnim sparingu

Zwycięstwem zakończyli serię meczów towarzyskich piłkarze Nysy Kłodzko. Ostatnim sparingpartnerem był Zdrój Jedlina Zdrój. W barwach MKS wystąpił nowy zawodnik.

Poniżej relacja z meczu.

MECZ TOWARZYSKI: ZDRÓJ JEDLINA ZDRÓJ – NYSA KŁODZKO 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Damian Kraus (6), 1:1 Marek Słomka (43), 1:2 Jarosław Dędys (88). Skład: Dżendżera - Słomka, Konowalczyk, Łazarowicz, P. Cebulski, Wojtaszek, Bonkowski, Pierzchalski, J. Cebulski, Dędys, Ayinla. Na zmiany wchodzili: Sasinowski, Horka.

Drużyna, która na co dzień rywalizuje z Nysą w lidze okręgowej, była ostatnim sparingpartnerem Nysy w ramach okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Kłodzczanie na sztucznej murawie kompleksu Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, pokonali 2:1 Zdrój Jedlinę Zdrój.

Po raz kolejny trener Kamila Krzywda nie miał do dyspozycji wszystkich graczy. - Mimo, iż do tego meczu przystąpiliśmy bez siedmiu zawodników ,to zagraliśmy niezłe spotkanie. Pozostały dwa tygodnie do pierwszego meczu ligowego i mamy jeszcze trochę czasu na poprawę kilku błędów – ocenił kłodzki szkoleniowiec.

Jako pierwsi do siatki trafili jedlinianie, gdy w szóstej minucie Artura Dżendżere pokonał Damian Kraus. Z kolei Nysa trafiła do siatki pod koniec pierwszej i drugiej połowy. Do remisu doprowadził Marek Słomka, a wygraną w sparringu zapewnił Jarosław Dędys.

W kłodzkiej drużynie wystąpił Jacek Cebulski. – Jesteśmy zainteresowani tym zawodnikiem, zobaczymy, czy uda się go pozyskać zimą – zapowiada K. Krzywda. Piłkarz ten to wychowanek kłodzkiego klubu. Podobnie jak pozyskany Mikołaj Łazarowicz, wywalczył z Nysą wicemistrzostwo ligi dolnośląskiej juniorów młodszych w sezonie 2012/2013. Następnie przeniósł się do Miedzi Legnica.  W poprzednim sezonie występował w czwartoligowym Piaście Nowa Ruda, a jesienią w ząbkowickim Orle.