Facebook

Zapowiedź: Majówka z Nysą


Długi majowy weekend trwa w najlepsze. W jego ostatni dzień zapraszamy na kłodzki stadion, gdzie rozegrane zostaną dwa mecze z udziałem Nysy w ramach rozgrywek ligi okręgowej.

Pretendent do awansu
Jako pierwsi na boisku zameldują się juniorzy starsi, którzy zagrają z Polonią Ząbkowice Śląskie. Rywale marzą o mistrzostwie i wciąż mają ku temu duże szans. Ząbkowiczanie plasują się obecnie na piątym miejscu, ale ścisk jaki panuje w tabeli sprawia, że do lidera z Lubawki tracą tylko dwa oczka.

Wiosna w kratkę
Na wyjeździe rywal Nysa zanotował sześć wygranych, jeden remis i trzy porażki. Z kolei wiosną drużyna z Ząbkowic Śląskich gra w kratkę, zaliczył dwie porażki, remis i dwie wygrane. Z kolei kłodzczanie od pięciu spotkań są niepokonani na własnym terenie. Czy podtrzymają passę? Zapraszamy w środę (03.05.) o godz. 11.00 na kłodzki stadion.

Kolejne derby
Popołudniu do rywalizacji derbowej staną seniorzy. Podopieczni Kamila Krzywdy za rywala będą mieli Orlęta. Zimą w Krosnowicach doszło do rewolucji i wiosną zespół ten dotychczas wygrał jedno spotkanie, a w pozostałych musiał uznawać wyższość rywali. Jeszcze jesienią Orlęta lepiej spisywali się w meczach wyjazdowych niż występując w roli gospodarza.     

Lider nie zawiedzie?
Faworytem tego meczu jest Nysa, jednak kłodzczanie dotychczas najwięcej punktów potracili z lokalnymi drużynami. W pierwszej rundzie w Krosnowicach, mimo sporej przewagi MKS, padł bezbramkowy remis. Środowy pojedynek rozpocznie się o godz. 16.00. Zawody poprowadzi trójka sędziowska z Kolegium Siedzów w Świdnicy. Jako główniy Piotr Koziejski, a na linii pomagać mu będą arbitrzy w osobach Kołodka oraz Szukalski.