Facebook

Zapowiedź: Wyjazdowych weekend kłodzkich drużyn


Tylko jedno spotkanie rozegrane zostanie na kłodzkim stadionie w nadchodzący weekend. Pozostałe zespoły Nysy o punkty będą rywalizować na wyjazdach. Pierwszy zespół czeka potyczka z LKS Bystrzycą Górną.

Ciężkie starcie
W kolejnej serii gier wałbrzyskiej kolejki, Nysie przyjdzie rywalizować w Bystrzycy Górnej. To jeden z tych zespołów, z którym kłodzkiej ekipie ciężko rywalizuje się na jej terenie. Nysa ostatni raz na boisku w Bystrzycy Górnej wygrała 2:1, a miało to miejsce 2013/2014. W poprzednim sezonie padł remis 1:1. Z kolei jesienią w Kłodzku, Nysa po jednym z lepszych meczów poprzedniej rundy wygrała bezapelacyjnie 4:0.

Rozczarowanie...
Rywale wiosną zawodzą, dotychczas wygrali jedno spotkanie i zanotowali remis. Pokonali na własnym boisku 2:1 Pogoń Duszniki Zdrój, chociaż spotkanie rozpoczęło się od prowadzenie rywali. Punkt wywieźli z Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie padł wynik 1:1. W pozostałych meczach przełykali gorycz porażki. Spotkanie 24. kolejki pomiędzy LKS Bystrzycą Górną, a Nysą Kłodzko rozegrane zostanie w niedzielę (07.05.) o godz. 17:00 na boisku rywala. Zawody poprowadzi Michał Jurasz z KS Wałbrzych.

Przymusowy odpoczynek
Z kolei juniorów czekają teraz dwa tygodnie przerwy. W najbliższy weekend podopieczni Przemysława Gajka otrzymają darmowe punkty za mecz z wycofaną zimą drużyną Górnika Nowe Miasto Wałbrzych.

Trampkarze u siebie
W lidze okręgowej trampkarzy i młodzików, zespół Marka Stepnowskiego czeka potyczka ze Zjednoczonymi Żarów. Zawody rozegrane zostaną w sobotę o godz. 13.00 na stadionie w Kłodzku. Z kolei młodzicy Krzysztofa Konowalczyka o punkty rywalizować będą w Dzierżoniowie z tamtejszą Lechią. Zawody rozpoczną się także w sobotę, start o godz. 11.00.

Pauza i wyjazd
Również drużyna orlików Nysy w tej kolejce odpoczywa. Do rywalizacji stanie za to drugi zespół młodzików, występujący w klasie terenowej. Nysa zagra w Kamieńcu Ząbkowickim z tamtejszym Zamkiem. Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godz. 11.00.