Facebook

Zapowiedź: środowe zaległości


W środku tygodnia zaległości w ligach okręgowych nadrobią juniorzy oraz seniorzy.

Lider z outsiderem
Obydwie ekipy Nysy o punkty rywalizować będą w Piławie Górnej. Pierwszy zespół MKS zmierzy się z ostatnią ekipą rozgrywek. Piławianka dotychczas zgromadziła 18. punktów, z czego siedem oczek zanotowała grając w roli gospodarza. Wiosną udało się wywalczyć cztery punkty, po wygranej na własnym boisku z Victorią Tuszyn (1:0) i bezbramkowym remisie z Unią Złoty Stok.

Podtrzymać skuteczność
Z kolei kłodzczanie w ostatnich dwóch meczach strzelili łącznie trzynaście bramek. Pojedynek pomiędzy seniorskimi ekipa rozpocznie się w środę (10.05.) o godz. 18.00 na boisku w Piławie Górnej. Zawody poprowadzi trójka sędziowska z Kolegium Sędziów w Wałbrzychu. Głównym będzie Tomasz Makowski.

Juniorska powtórka
Tego samego rywala będą mieli także juniorzy starsi. Piławianka juniorskiej okręgówce zajmuje przedostatnie miejsce, mając w swoim dorobku sześć wywalczonych oczek. W ostatniej kolejce Piławianka zremisowała 3:3 ze Spartą Ziębice, a wcześniej wygrała 2:0 z outsiderem ligi, Włókniarzem Głuszyca, a pozostałe dwa oczka zanotowała jesienią (1:1 z Zamkiem i Włókniarzem). To spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00.

Finałowy puchar
W ten dzień (17.00) zaplanowano także finał Pucharu Polski na szczeblu naszego okręgu. W meczu tym zagra trzecioligowy Górnik Wałbrzych oraz Victoria Tuszyn (liga okręgowa).