Facebook

Zapowiedź: wyjazdowe zmagania kłodzkich drużyn


W nadchodzący weekend wszystkie zespoły Nysy czeka rywalizacja o punkty na obcych boiskach. Pierwszy zespół zagra z Pogonią Dusznik Zdrój, która jesienią dość niespodziewanie urwała punkty Nysie.

Coraz bliżej końca
Tylko pięć spotkań pozostaje do końca rozgrywek. Im bliżej końca sezonu tym bardziej wymagający rywale czekają na Nysę. W najbliższej kolejce rywalem MKS będzie co prawda zespół środka tabeli, ale jeden z tych, który jesienią urwał punkty Nysie. W pierwszej rundzie kłodzczanie wygrywali 2:0 z Pogonią Duszniki Zdrój, ale ostatecznie zremisowali 2:2. Dla rywali był to wtedy pierwszy punkt zdobyty na obcych boiskach, a przy odrobinie szczęścia mogli wywieźć z Kłodzka całą pulę.

Sprawili sensację
Wiosną podopieczni Bartłomieja Drozdowskiego rozpoczęli zmagania od dwóch zwycięstw. Pokonali w Pilawie Górnej tamtejszą Piławiankę 1:0, a następnie zwyciężyli także w meczu wyjazdowym 3:1 Orlęta Krosnowice. Później przyszła seria sześciu porażek z rzędu. Udało się ją przerwać w meczu z rewelacją rundy wiosennej, Zdrojem Jedlina Zdrój (1:1). W miniony weekend duszniczanie przymusowo pauzowali. Nysa w rundzie rewanżowej już pogubiła punkty z ekipami zajmującymi miejsca w dalszych rejonach tabeli. Jak spisze się z Pogonią? Zawody rozegrane zostaną w sobotę (20.05.) o godz. 17.00 na boisku w Dusznikach-Zdroju. Spotkanie poprowadzi Bartłomiej Tokarski z KS Świdnica.

Juniorzy znowu nie zagrają
Juniorzy starsi w ten weekend także nie zagrają. Ich spotkanie ze Zjednoczonymi Ścinawka Średnia, na prośbą rywali, zostało przełożone i odbędzie się w środę (24.05.) na boisku rywala. Zjednoczeni jak na beniaminka, spisują się bardzo dobrze i dotychczas zgromadzili 39. punktów, co daje im siódme miejsce w tabeli. Wiosną zespół ze Ścinawki Średniej gra w kratkę. Rozpoczął rundę od trzech wygranych, potem przyszła seria czterech porażek. W ostatnim ich meczu padł remis 2:2 w Bystrzycy Górnej.

Wyjazd do Wałbrzycha
W lidze okręgowej, zarówno trampkarze i młodzicy o punkty będą rywalizować w Wałbrzychu. W sobotę do walki staną młodzicy, którzy zagrają z Górnikiem. Początek meczu o godz. 11.00. Z kolei trampkarze do Wałbrzycha udadzą się w środę, gdzie zagrają z Victorią. Pierwszy gwizdek tego meczu o godz. 17.30.

Bliskie wyjazdy
Drugi zespół młodzików, występujący w klasie terenowej, zagra w Bardzie z tamtejsza Unią. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 14.00. Z kolei orlicy Nysy za rywala będą mieli lądecki Trojan. To spotkanie rozegrane zostanie także na wyjeździe, w dniu 19 maja (piątek) o godz. 17.00 w Lądku-Zdroju.