Facebook

Zapowiedź: Decydujące starcie! Mecz o awans do IV ligi!


Piłkarze Nysy chcą świętować awans do IV ligi z kłodzkimi kibicami. Ta okazja już w sobotnie popołudnie. Nysa, aby zapewnić sobie promocję do gry w wyższej lidze, musi pokonać Zamek Kamieniec Ząbkowicki. To będzie ostatni mecz w Kłodzku w tym sezonie. Nie może Cię zabraknąć!

Z nożem na gardle
Kłodzczanie już tydzień temu mogli być pewni gry w czwartej lidze. Porażka 2:4 w Tuszynie sprawiła, iż ich przewaga stopniała do punktu nad drugim zespołem z Żarowa. Drużyna z Boguszowa-Gorce w przedostatniej kolejce otrzyma darmowe punkty za mecz z wycofaną z Niemczanką. W tej sytuacji, zrównała się punktami z Nysą, ale kłodzczanie mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań (porażka 1:2 i wygrana 4:1), więc przy równej ilości to MKS jest wyżej w tabeli. W tej sytuacji, aby podopieczni duetu trenerskiego Kamila Krzywdy i Krzysztofa Konowalczyka nie oglądali się za siebie, muszą zainkasować komplet punktów.

Przyjdź na stadion
Zamek to jedna z rewelacji rundy wiosennej. Podopieczni Arkadiusza Albrechta w pierwszych pięciu kolejkach mogli pochwalić się serią pięciu zwycięstw. W Kłodzku możemy spodziewać się zaciętego i twardego spotkania ze strony rywali. W całym sezonie na wyjeździe drużyna z Kamieńca Ząbkowickiego wygrała siedem spotkań, zanotowała dwa remisy i poniosła pięć porażek. Na kłodzki stadion zapraszamy w sobotę (10.06.) o godz. 17.00. Zawody poprowadzi Krystian Kubik z Kolegium Sędziów w Kłodzku.

Najpierw juniorzy
Zamek Kamieniec Ząbkowicki będzie także rywalem juniorów starszych. Ząbkowicka drużyna to obecnie czwarta siła liga, mająca w swoim dorobku 49 punktów. W ostatniej kolejce Zamek uległ na własnym boisku 0:1 LKS Bystrzycy Górnej, Była to pierwsza porażką w rundzie wiosennej. Spotkanie juniorskie między tymi zespołami odbędzie się w sobotę o godz. 12.30 w Kłodzku.

Ostatki w młodzieży
W lidze okręgowej na palcu boju pozostali już tylko młodzicy. Trampkarze tydzień temu rozegrali ostatni mecz w tym sezonie. Z kolei młodzików czeka kolejny mecz z drużyną ze Świdnicy. W środę podopieczni Krzysztofa Konowalczyka pokonali 2:1 AP 13 Świdnica. teraz rywalem będzie Polonia-Stal. Ostatnie spotkanie w tych rozgrywkach rozegrane zostanie w piątek (09.06.) o godz. 17.15 na kłodzkim stadionie.

Hej orlicy
Sezon zakończyła druga drużyna młodzików, występująca w klasie terenowej. Do gry przystąpią za to orlicy, którzy sezon zakończą meczem z Hejszowiną Radków. Spotkanie odbędzie się także na kłodzkim stadionie i również w piątek. Początek o godz. 17.15.