Facebook

Zapowiedź: Ostatni mecz, Nysa walczy o mistrza


W ligach okręgowych rozegrana zostanie ostatnia kolejka w tym sezonie. Kłodzczanie, którzy mają zapewniony awans, jadą walczyć o pierwsze miejsce do Jedliny-Zdroju. Do boju przystąpią również juniorzy. Został także wyznaczony termin rozegrania przerwanego meczu z Zamkiem.

Awans jest, czas na mistrza
Rywale to obok Zamka, jedna z rewelacji rundy wiosennej. W 14. kolejkach drugiej części sezonu, zanotowali jedenaście zwycięstw, dwa remisy i tylko jedną porażkę. W całych rozgrywkach jedlinianie lepiej spisują się na wyjazdach niż na własnym boisku. W roli gospodarza Zdrój poniósł cztery porażki, a na wyjazdach przegrał tylko dwa razy. Jednak w tej rundzie nie zdołali oni wygrać tylko jednego meczu, remisując u siebie z MKS Szczawno Zdrój 3:3. Podopieczni Radosława Kwiatkowskiego będą chcieli zrewanżować się za porażkę z jesieni, gdy ulegli w Kłodzku 2:4. Było ta wtedy pierwsza wyjazdowa przegrana.

Komfortowa sytuacja
Kłodzczanie mają już zapewniony awans do IV ligi. Kwestią pozostaje tylko z którego miejsca. Nysa ma punkt przewagi nad Zjednoczonymi i trzy oczka nad Górnikiem. Te dwie ekipy powalczą o drugie premiowane awansem do IV ligi miejsce. W przypadku takiej samej ilości punktów na koniec sezonu, to lepszy bilans bezpośrednich spotkań od jednej jak i drugiej drużyny ma Nysa.

Walka o koronę
To będzie zarazem starcie dwóch najskuteczniejszych zawodników ligi. Na przeciw siebie stanie Sule Ayinla i Bartosz Chabrowski. Zawodnik Zdroju przewodzi w klasyfikacji strzelców z 22. bramkami. Jedno trafienie mniej ma kłodzki snajper. Zawody rozegrane zostaną w czwartek (15.06.) o godz. 17.00 na boisku w Jedlinie-Zdroju. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z Kolegium Sędziów w Świdnicy. Głównym będzie Tomasz Zieliński, a na linii pomagać mu będą Sebastian Szukalski i Tomasz Grajzer.

Potyczka z outsiderem
Z kolei juniorów starszych czeka wyjazd do Głuszycy na mecz z ostatnim w tabeli Włókniarzem. Zespół ten dotychczas wywalczył punkt, remisując na własnym boisku 1:1 z Piławianką. W tej rundzie otrzymał trzy oczka walkowerem za mecz z wycofanym zimą zespołem Górnika Nowe Miasto Wałbrzych.

Powalczą o ósemkę
Podopieczni Przemysława Gajka plasują się obecnie na dziesiątym miejscu w tabeli i w przypadku zwycięstwa i korzystnych wyników innych spotkań, mają szanse na zajęcia ósmej lokaty. Spotkanie z Włókniarzem rozegrane zostanie także czwartek na boisku w Głuszycy. Pierwszy gwizdek o godz. 11.00.

Dograć przerwany mecz
To nie będzie koniec zmagań dla juniorskiego zespołu z Kłodzka. Nysa w niedzielę (17.06.) dokończy przerwane spotkanie z Zamkiem Kamieniec Ząbkowickim. Zawodów nie udało się dokończyć z uwagi na ulewę jaka przeszła nad Kłodzkiem. W tym momencie MKS wygrywał 1:0. Spotkanie dograne zostanie na bocznym boisku (z uwagi na remont płyty głównej) o godz. 11.00.