Facebook

Rywale Nysy w czwartoligowym boju


Ciężka rywalizacja czeka Nysę jako beniaminka czwartej ligi. Z kim kłodzkiej drużyny przyjdzie zmierzyć się w sezonie 2017/2018?

Oprócz Nysy i Górnika Boguszów-Gorce, awans z wrocławskiej ligi okręgowej wywalczyła Polonia Trzebnica, która sezon zakończyła bez porażki oraz Piast Żerniki Wrocław. Z okręgu legnickiego awansowała Odra Ścinawa oraz Górnik Złotoryja, a z jeleniogórskiego Sudety Giebułtów i Olimpia Kamienna Góra. Te drużyny zagrają w grupie jeleniogórsko-legnickiej IV ligi.

Z trzeciej ligi mamy dwóch spadkowiczów, Górnika Wałbrzych oraz Śląska II Wrocław. To sprawiło, iż w zakończonym sezonie IV ligę opuściły nie cztery, a pięć drużyn. Do niższej klasy rozgrywkowej spadł Orzeł Sadowice, Piast Nowa Ruda, Victoria Świebodzice, GKS Kobierzyce i KS Kąty Wrocławskie.

Ponadto Nysie przyjdzie się zmierzyć z Unią Bardo, Polonią-Stalą Świdnica, Pogonią Oleśnica, Wiwą Goszcz, Bielawianką Bielawa, Orłem Ząbkowice Śląskie, Sokołem Wielka Lipa, Karoliną Jaworzyna Śląska, Sokołem Marcinkowice i Foto-Higieną Gać.

Drużyna z Gaci to mistrz grupy wałbrzysko-wrocławskiej, która w meczu barażowym o wejściu do trzeciej ligi uległa 0:3 rezerwom Zagłębia Lubin. Jednak mecz ten może zostać zweryfikowany jako walkower na korzyść Foto-Higieny. Powód? Nieprawidłowości w protokole meczowym rezerw Zagłębia, a dokładniej jeden z piłkarzy wystąpił pod innym numerem, niż był wpisany w protokole. Czekamy na decyzję związku, który w podobnych przypadkach przyznawał już walkowery.

W przypadku utrzymania wyniku z boiska, w grupie wałbrzysko-wrocławskiej, byłoby siedemnaście drużyn, a legnicko-jeleniogórskiej piętnaście ekip. Kto zostałoby przeniesiony? Z nieoficjalnych informacji wynika, że do drugiej grupy czwartej ligi trafiłby spadkowicz, wałbrzyski Górnik. W tej sytuacji zestaw zespołów przedstawia się następująco.

PRZEWIDYWALNY SKŁAD IV LIGI (GRUPA WAŁBRZYSKO-WROCŁAWSKA):
1. Foto-Higiena Gać 
2. Unia Bardo 
3. MKP Wołów 
4. Polonia-Stal Świdnica 
5. Pogoń Oleśnica 
6. Wiwa Goszcz 
7. Bielawianka Bielawa 
8. Orzeł Ząbkowice Śląskie 
9. Karolina Jaworzyna Śląska 
10. Sokół Wielka Lipa       
11. Sokół Marcinkowice
12. Nysa Kłodzko (b)
13. Górnik Boguszów-Gorce (b)
14. Polonia Trzebnica (b)
15. Piast Wrocław Żerniki (b)
16. Śląsk II Wrocław (s)

Awans uzyska tylko jedna drużyna z obydwu grup. Mistrz grupy wałbrzysko-wrocławskiej zagra baraż z mistrzem grupy jeleniogórsko-legnickiej o wejście do trzeciej ligi. Ligę opuszczą cztery najsłabsze zespoły z każdej grupy. Ilość zespołów może wzrosnąć, jak miało to miejsce w zakończonym sezonie, w przypadku spadku dolnośląskich zespołów z trzeciej ligi.