Facebook

V liga: jedna niewiadoma w nowym sezonie


Jedna niewiadoma pozostaje w tej chwili jeśli chodzi o skład w wałbrzyskiej lidze okręgowej. A to wszystko za sprawą Pogoni Duszniki Zdrój
.

W sezonie 2017/2018 zabraknie Nysy Kłodzko i Górnika Boguszów-Gorce, które wywalczyły awans do ligi okręgowej. W przerwie zimowej z rozgrywek wycofały się zespoły Niemczanki Niemcza i LKS-u Gola Świdnicka, a z degradacją musiały pogodzić się drużyny Orląt Krosnowice i Unii Złoty Stok.

Z nowych drużyn w wałbrzyskiej lidze okręgowej zobaczymy dwóch spadkowiczów z czwartej ligi i czterech mistrzów z wałbrzyskich A Klasy. Będzie to Piast Nowa Ruda oraz Victoria Świebodzice. Jeśli chodzi o mistrzów, to awans wywalczył Orzeł Lubawka, który wygrał pierwszą grupę, Granit Roztoka, najlepszy w drugiej grupie oraz Skałki Stolec i Kryształ Stronie Śląskie, które to okazały się bezkonkurencyjne kolejno w trzeciej i czwartej grupie.

W lidze może zabraknąć dusznickiej Pogoni, która chce grać w A Klasie. Zespół ten był beniaminkiem, który ukończył zmagania na 11. miejscu w tabeli. W przypadku, gdyby w rozgrywkach zabrakło klubu z Dusznik-Zdroju, to w jego miejsce powinniśmy zobaczyć wicemistrza A Klasy z najlepszym bilansem punktowym. Tym może poszczycić się Włókniarz Kudowa Zdrój. Ostateczną decyzję co do Pogoni, jak i składu ligi, podejmie wałbrzyski związek.

Pierwszą kolejkę sezonu 2017/2018 zaplanowano na dzień 15 sierpnia br.

Przewidywalne skład wałbrzyskiej ligi okręgowej w sezonie 2017/2018:
1. Piast Nowa Ruda (spadek z IV ligi)
2. Victoria Świebodzice (spadek z IV ligi)
3. Zjednoczeni Żarów
4. Zdrój Jedlina-Zdrój
5. Victoria Tuszyn
6. LKS Bystrzyca Górna
7. Zamek Kamieniec Ząbkowicki
8. Iskra Jaszkowa Dolna
9. MKS Szczawno-Zdrój
10. Grom Witków
11. Pogoń Duszniki-Zdrój
12. Piławianka Piława Górna
13. Orzeł Lubawka (mistrz I grupy Klasy A)
14. Granit Roztoka (mistrz II grupy Klasy A)
15. Skałki Stolec (mistrz III grupy Klasy A)
16. Kryształ Stronie Śląskie (mistrz IV grupy Klasy A)