Facebook

Nysa lepsza od obcokrajowców [foto]


Drugi sparing i druga wygrana. Nysa pokonała zespół złożony z brazylijskich i koreańskich piłkarzy.

Poniżej relacja i zdjęcia z meczu.

MECZ TOWARZYSKI: ARS FOTBALL DZIERŻONIÓW – NYSA KŁODZKO 4:5 (3:2)
Bramki dla Nysy: 0:1 Tomasz Pierzchalski, 0:2 Mikołaj Łazarowicz, 3:3 Sule Ayinla, 3:4 Grzegorz Dereń, 4:5 Grzegorz Dereń. Skład: Rosiak – P. Cebulski, Łazarowicz, Adamczyk, Wiącek, Pierzchalski, Dędys, Wojtal, J. Cebulski, Kowalski, Matusik. Na zmiany wchodzili: Słomka, Horka, Sasinowski, Ciupider, Dereń, Ayinla, Mirzyński.  

 Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

- To był bardzo szybki mecz. Rywale postawili naprawdę trudne warunki – podsumował trener Krzysztof Konowalczyk. Drugim sparingpartnerem była drużyna złożona z brazylijskich i koreańskich piłkarzy. We wtorkowym meczu szkoleniowiec Nysy nie mógł skorzystać z całej kadry. Do dyspozycji byli za to wszyscy nowi gracze. Całe spotkanie między słupkami zagrał Patryk Rosiak, a swój występ dwoma golami podsumował Grzegorz Dereń.

Rozpoczęło się od prowadzenia kłodzkiego zespołu 2:0. Najpierw ładnym uderzeniem popisał się Tomasz Pierzchalski, a drugiego gola dołożył Mikolaj Łazarowicz. Jednak na przerwę z prowadzenia cieszyli się rywale. Najpierw gol samobójczy, potem wykorzystany rzut karny i trafienie przed końcem pierwszej połowy dało po 45. minutach prowadzenie 3:2.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Sule Ayinla, a na prowadzeniu MKS był dzięki wspomnianemu Dereniowi. Przeciwnik zdołał doprowadzić do remisu i gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 4:4, to w ostatniej akcji meczu, gola zdobył Grzegorz Dereń.

- To było dobre spotkanie, które pokazało nasze słabe, ale też dobre strony. Zobaczyłem też nowe twarze w zespole na tle wymagającego rywala – dodał kłodzki opiekun. Kolejny sparing Nysa rozegra w Jaworzynie Śląskie z tamtejszą Karoliną.