Trzy trójki seniorów

Trzeci mecz, trzecia wygrana, trzy zdobyte bramki. W kolejnym meczu kontrolnym Nysa wygrała w Jaworzynie Śląskiej 3:1 z tamtejszą Karoliną.

MECZ TOWARZYSKI: KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA – NYSA KŁODZKO 1:3 (1:2)
Bramki: 1:1 Sule Ayinla, 1:2 Sule Ayinla, 1:3 Mikołaj Łazarowicz. Skład: Niewęgłowski (46 Rosiak) – Mirzyński, Adamczyk, Łazarowicz, Konowalczyk, Horka, J. Cebulski, P. Cebulski, Wiącek, Dereń, Ayinla. Na zmiany wchodził Matusik.

- Zagraliśmy eksperymentalnym składem w ofensywie – mówił trener Krzysztof Konowalczyk. Z różnych powodów zabrakło kilku podstawowych zawodników, co spowodowało, że do Jaworzyny Śląskiej zespół Nysy udał się w zaledwie trzynastoosobowym składzie. – Zmiany brakiem dużej ilości osób pozwoliły przekonać mi się jak i kto radzi sobie na innych pozycjach – dodał szkoleniowiec MKS.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ale później do siatki trafiali kłodzczanie. Do remisu doprowadził Sule Ayinla i ten sam gracz jeszcze w pierwszej połowie zdobył drugiego gola dla Nysy. – Rywale dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie byli nam w stanie zagrozić. Gol, którego straciliśmy, padł po indywidulanym błędzie obrońcy – relacjonował K. Konowalczyk.

W drugiej połowie padła jedna bramka, a jej autorem był Mikołaj Łazarowicz. Defensor Nysy ustalił wynik sparingu na 3:1. – W meczu mieliśmy więcej sytuacji na zdobycie goli niż Karolina i tylko szkoda zmarnowanych stuprocentowych okazji. Samo spotkanie zdecydowanie na plus – ocenił trener Nysy. Było to trzeci mecz kontrolny i trzeci zakończony zwycięstwem drużyny z Kłodzka.