Facebook

Nysa idzie jak burza [foto]


Kolejnym zwycięstwem zakończyli serię meczów kontrolnych piłkarze Nysy Kłodzko. Tym razem ograli ligowego rywala. 

Poniżej relacja i zdjęcia.

Kłodzczanie rozegrali dotychczas cztery mecze sparingowe i wszystkie zakończyły się ich wygraną. Tym razem Nysa pokonała w Bielawie 3:2 miejscową Bielawiankę. Szkoleniowiec Nysy tonuje zapędy po meczach kontrolnych.

- Wygraliśmy mecz w którym byliśmy drużyną słabszą. Bielawianka lepiej operowała piłką o wiele lepiej od nas. Stwarzali przewagę liczebną w bocznych sektorach boiskach i w środku pola – mówił trener Krzysztof Konowalczyk.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy wykorzystali błędy kłodzkich zawodników i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić kłodzczanie, czego efektem był gol kontaktowy autorstwa Kamila Kowalskiego.

W drugiej połowie szansę gry dostali piłkarze, który ten sparing rozpoczęli na ławce rezerwowej. Długo utrzymywał się wynik z pierwszej połowy. Dopiero w ostatnim kwadransie meczu, najpierw do remisu doprowadził po rajdzie lewą stroną Jacek Cebulski, a wynik w ostatniej akcji meczu ustalił Adam Bońkowski. 

- Na pewno mam dobry materiał do analizy, oglądając sparing z Bielawianką. Z drugiej strony patrząc, mamy świetny zespół, który pokazał już niejednokrotnie, że zawsze gra się do końca. Wszystko zależy od nas – dodał szkoleniowiec Nysy.

Dla pierwszego zespołu Nysy był to ostatni mecz kontrolnych w ramach letnich przygotowań. 

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.