Facebook

Pierwsze ruchy transferowe


Krystalizuje się kadra Nysy w sezonie 2017/2018. Kłodzki klub dopiął pierwsze transfery przed startem w IV lidze. 

W porównaniu do rundy rewanżowej poprzedniego sezonu, zabraknie podstawowego obrońcy, Artura Osickiego. Piłkarz ten zdecydował się wrócić do swojego macierzystego klubu. Obrońca został wypożyczony na pół roku do Piasta Nowa Ruda. Trener Krzysztof Konowalczyk początkowo nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Tracza, który wybrał się do szkoły oficerskiej.

Z nowych graczy zobaczymy bramkarza Patryka Rosiaka (na pierwszym zdjęciu), który w latach 2009/2010 bronił barw kłodzkiego klubu, gdy ten występował w czwartej lidze. Z kolei siłę ataku wzmocnił Grzegorz Dereń (poniżej). To młody zawodnik (1998 rocznik), który został wypożyczony z Łomniczanki Stara Łomnica. W minionym sezonie A Klasy strzelił dla tego klubu 29. bramek, plasując się na drugim miejsce w klasyfikacji.


Ponadto dokonano transferów definitywnych dwóch zawodników, którzy wiosną bronili barw Nysy na zasadzie wypożyczenia. Chodzi o wychowanków kłodzkiego klubu, Mikołaja Łazarowicza oraz Jacka Cebulskiego. To nie koniec ruchów transferowych. Niebawem poznamy nazwiska kolejnych piłkarzy, którzy dołączą do kadry kłodzkiego zespołu.