Facebook

Kadra seniorów skompletowana [foto]


Znamy już pełną kadrę pierwszego zespołu Nysy Kłodzko, którą będzie rywalizować na boiskach czwartej ligi w sezonie 2017/2018.

W barwach MKS zobaczymy pięciu nowych zawodników. Czterej to zawodnicy z pola. Obrońcy Mateusz Adamczyk, Marcin Mirzyński i Łukasz Wiącek oraz napastnik Grzegorz Dereń. - Są to piłkarze bardzo utalentowani, którzy nie mają braków technicznych. Grają bez problemu dwiema nogami, co jest bardzo ważne – mówi trener Krzysztof Konowalczyk.

Piątym pozyskanym graczem jest doświadczony bramkarz Patryk Rosiak. Ponadto dokonano transferów definitywnych Mikołaja Łazarowicza oraz Jacka Cebulskiego, którzy wiosną bronili barw Nysy na zasadzie wypożyczenia. 

W porównaniu do rundy rewanżowej poprzedniego sezonu, zabraknie podstawowego obrońcy, Artura Osickiego. Piłkarz ten zdecydował się wrócić do swojego macierzystego klubu, Piasta Nowa Ruda. Obrońca został wypożyczony na pół roku. Kłodzki szkoleniowiec początkowo nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Tracza (szkoła wojskowa).

Z kolei do Pogoni Duszniki Zdrój w ramach wypożyczenia trafili Mateusz Zieliński, Kacper Fedorec oraz Przemysław Sasinowski. Wypożyczenie skończyło się Mateuszowi Trześniowskiemu, który powrócił do Orląt Krosnowice. Do tamtejszego zespołu trafił również Michał Wojtaszek, a do Piasta Nowa Ruda bramkarz Radosław Bochen. 

Zobacz KADRĘ SENIORÓW W SEZONIE 2017/2018.