Facebook

Zapowiedź: Inauguracyjna godzina zero


- Od bardzo ciężkiego spotkania zaczniemy czwartoligowe zmagania na swoim boisku - mówi trener Krzysztof Konowalczyk.
Meczem z wicemistrzem poprzedniego sezonu, zainaugurują rozgrywki w czwartej lidze piłkarze Nysy. Na pierwsze spotkanie do Kłodzka przyjedzie Unia Bardo.

Późny start
Podopieczni Tomasza Zielińskiego przygotowania do sezonu rozpoczęli w środku lipca i dotychczas rozegrali kilka gier kontrolnych. Biało-niebiescy na inaugurację meczów kontrolnych zremisowali 2:2 w Jedlinie-Zdroju (bramki: Gerlach, Idzi), następnie pokonali 5:0 Polonię Nysa (bramki: Idzi x2, Czachor, Wiszowaty, Olejarnik), czy przegrali aż 0:8 z trzecioligową Ślęzą Wrocław.

Nowe posiłki
Z zespołem trenują wracający z wypożyczeń Łukasz Idzi, który w sparingach błysnął formą strzelecką, a także Bartosz Zalot. Od nowego sezonu biało-niebieskie barwy najprawdopodobniej reprezentować będą także Michał Łaski - środkowy obrońca grający dotychczas w Bielawiance Bielawa, Łukasz Deneka – pomocnik, grający ostatnio w czwartoligowym Sokole Wielka Lipa oraz Kamil Olejarnik, który do Unii dołączył z ząbkowickiego Orła na zasadzie wypożyczenia. Na treningach widziany był też m.in. Jakub Karykowski grający dotychczas w FC Academy Wrocław oraz Melis Shaveddinov – który w ubiegłym sezonie grał w barwach ząbkowickiego Orła. W sparingu przeciwko Ślęzy wystąpił też Krzysztof Mika (ostatnio Piast Nowa Ruda).

Dojrzała Unia
- Drużyna z Barda, grają bardzo dojrzałą piłkę. Mieszają środkami gry, raz długo utrzymując się przy piłce i cierpliwie grając atakiem pozycyjnym, a następnie potrafią świetnie zagrać dwie piłki od bramkarza i znaleźć się w sytuacji bramkowej - zapowiada kłodzki szkoleniowiec. Treningów z zespołem nie wznowili natomiast Krzysztof Pietrzykowski, Przemysław Madej i Kamil Kuska. Ten ostatni ma jednak dołączyć do zespołu w trakcie sezonu. Pod znakiem zapytania w rundzie jesiennej stoją też występy zmagającego się z kontuzją Michała Szabata.

Doświadczenie kontra młodość
- Unia ma doświadczonych zawodników, każdy z nich to wyróżniający się zawodnik. My mamy za to młodość, która jest nieobliczalna - wymienia kłodzki szkoleniowiec. Z kolei Nysa rozegrała latem cztery mecze kontrolne i wszystkie wygrała. Jednak wiadomo, nie o wyniki w meczach kontrolnych chodziło szkoleniowcowi MKS, a o jak najlepsze zgranie zespołu do meczów ligowych.

Kto rozjemcą??
Jak wypadnie inauguracja w wykonaniu kłodzkie zespołu? Zapraszamy we wtorek (15.08.) o godz. 17.00 na kłodzki stadion. Zawody poprowadzi Krystian Kasprzyk z Kolegium Sędziów we Wrocławiu.