Facebook

Zapowiedź: Kolejny Sokół na rozkładzie


Drugi wyjazd czeka w nadchodzący weekend Nysę w czwartej lidze. Swoje spotkania o punkty w nadchodzący weekend rozegrają także drużyny młodzieżowe.

Drzemie potencjał
Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka tym razem udadzą się do Marcinkowic. Tamtejszy Sokół po trzeciej kolejce liderował w tabeli z kompletem punktów, gdy ograł 1:0 Górnika Wałbrzych. W ostatniej serii gier musiał uznać wyższość Foto-Higieny Gać, przegrywając 1:2. Jeszcze wiosną poprzedniego sezonu zespół ten stoczył heroiczny bój o utrzymanie się w IV lidze. Runda rewanżowa pokazała, że podopiecznych Marcina Krzykowskiego stać na zajęcie miejsca w środku tabeli.

Zimowa pomoc
Kadra Sokoła będzie opierała się głównie na zawodnikach pozyskanych zimą, którzy zostali uzupełnieni doświadczonym Tomaszem Rudolfem (wolny zawodnik), ogranymi Kamilem Krzanowskim (Energetyk Siechnice) i Filipem Wrońskim (Polonia Bielany Wr.) oraz młodym bramkarzem Radosławem Winniczukiem (Polonia Wrocław). Spotkanie pomiędzy Sokołem, a Nysą rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00 na stadionie w Marcinkowicach.

Czas na przełamanie
W trzeciej serii gier ligi okręgowej, o pierwszej punkty w tym sezonie powalczą juniorzy starsi Nysy. Ich rywalem będzie AKS Strzegom, który ma na swoim koncie wygraną oraz porażkę. Na inauguracje przegrał 1:4 z Gwarkiem Wałbrzych, a w drugiej serii gier w takim samym stosunku bramkowym ograł Zamek Kamieniec Ząbkowicki.  Zawody rozegrane zostaną w niedzielę (10.09.) o godz. 11.00 na kłodzkim stadionie.

Już pauza
Z kolei w rozgrywkach okręgowych trampkarzy i młodzików, Ci pierwszy pauzują. Z kolei młodzicy MKS zagrają w Nowej Rudzie z tamtejszym Piastem. Zawody odbędą się w sobotę o godz. 11.00. Z kolei drugi zespół młodzików, występujący w klasie terenowej, dzień później (10.09.) zagra o godz. 13.30 w Stolcu ze Skałkami.

Zmagania orlików
Najmłodsze drużyny ligowe do zmagań w rozgrywkach orlika przystąpią w piątek (08.09.). Nysa I podejmie na własnym boisku o godz. 17.00 Trojana II Lądek Zdrój, a drugi zespół orlików czeka wyjazd do Międzylesia na mecz z Orle.