Facebook

Zapowiedź: czwartoligowy Piast w Kłodzku


Nysa po wyjazdowej wygranej w Marcinkowicach (3:2) wraca do Kłodzka. W ramach IV ligi zagra z innym beniaminkiem. W ten weekend na kłodzkim stadionie sporo grania!

Szybki awans
Rywalem w 6. kolejce IV ligi będzie inny beniaminek w stawce, Piast Żerniki-Wrocław. Klub ten powstał w 1992 roku jako wspólna inicjatywa śp. prezesa Jana Krempowicza oraz kilkunastu miłośników piłki nożnej z osiedla Żerniki. Dwa lata później przystąpił do rozgrywek ligowych, zajmując w poprzednim sezonie drugie miejsce we wrocławskiej okręgówce i tym samym wywalczył historyczny awans do IV ligi.

Posiłki ze Śląska i Ślęzy
Przed sezonem Piast odmłodził skład. Doszło kilku młodych zawodników (m.in. ze Śląska i Ślęzy), a z grupy doświadczonych graczy zostali Adam Samiec oraz Tomasz Kosztowniak. W pięciu meczach, beniaminek zgromadził cztery oczka, wygrywając 1:0 na własnym boisku z Pogonią Oleśnica i remisując 1:1 w Wołowie.

Gadżety klubowe
Na kłodzki stadion zapraszamy w sobotę (16.09.) o godz. 16.00. Zawody poprowadzi Sebastian Kwaśny z KS w Legnicy. Podczas meczu będzie można nabyć gadżety klubowe. Z kolei przymusowa pauza czeka w ten weekend juniorów starszych, rywalizujących w lidze okręgowej.

Kolejne derby
Jeśli chodzi o trampkarzy i młodzików, rywalizujących także w ligach okręgowych, to Ci pierwsi zmierzą się na własnym boisku z Lechią Dzierżoniów. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (16.09.) o godz. 11.00. Ponadto Nysę czekają derby Kłodzka. Po meczach orlików, tym razem z Orlikiem Kłodzko zmierzą się młodzicy. Ten pojedynek rozegrany zostanie w niedziele o godz. 11.00 na miejscowym stadionie.

Kolejne mecze w domu
Z kolei drugi zespół młodzików, w ramach rozgrywek klasy terenowej, zmierzy się z Piastem Nowa Ruda. Na to spotkanie zapraszamy także na kłodzki stadion w sobotę o godz. 11.00. Jeśli chodzi o mecze orlików, to Nysa I jako gospodarz zagra z Igliczną Wilkanów, a druga drużyna zagra w Nowej Rudzie z tamtejszą Akademią. Obydwa mecze rozegrane zostanie w piątek (15.09.) o godz. 17.00.