Nysa w ćwierćfinale Pucharu Polski [foto]

Kłodzczanie pokonali w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Bielawiankę Bielawa! Rywalem w kolejnej rundzie będzie zespół z trzeciej ligi.

Poniżej relacja, zdjęcia oraz wyniki 1/8 finału oraz pary 1/4 Pucharu Polski.

1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI: NYSA KŁODZKO – BIELAWIANKA BIELAWA 4:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Łukasz Wiącek (11), Daniel Horka (15), 2:1 Lucas Marques (21), 2:2 Robson Henrique Moreira (28), 3:2 Tomasz Kubies (60), 4:2 bramka samobójcza (88). Skład: Borkowski – P. Cebulski (55 Wojtal) Adamczyk (46 Bońkowski), Łazarowicz (82 Rosiak), Konowalczyk, Mróz, Wiącek, Pierzchalski, Horka (55 Ciupider), Kubies, Ayinla.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy po kwadransie gry wygrywali 2:0. Najpierw Łazarowicz obsłużył podaniem Wiącka, a ten wyprowadzi Nysę na prowadzenie. Rezultat podwyższył Daniel Horka, trafiając do siatki po rzucie rożnym.

Goście potrzebowali siedem minut, aby doprowadzić, przy dużej pomocy kłodzkiej defensywy, do remisu. - Z wyniku jak i awansu można jestem zadowolony, ale po raz kolejny tracimy dwie kuriozalne bramki. Prowadzimy 2:0, mamy mecz pod kontrolą i po raz kolejny popełniamy proste błędy – denerwował się trener Krzysztof Konowalczyk.

Wynik 2:2 utrzymał się do przerwy, a po zmianie stron lepiej prezentowali się kłodzczanie. Prowadzenie dla MKS odzyskał junior Tomasz Kubies, który rozegrał w seniorskim zespole pełne 90. minut. - Muszę pochwalić Tomka, który dziś zagrał bardzo pozytywnie, a do tego swój udany występ okrasił golem. Oby tak dalej – dodał kłodzki szkoleniowiec.

Wynik ustalili rywale, trafiając do własnej bramki. Obrońca z Bielawy zagrywał piłkę głową do własnego bramkarza, który wyszedł z własnej bramki, a futbolówka wpadła do siatki. Rywalem w 1/4 finału Pucharu Polski będzie trzecioligowa Lechia Dzierżoniów, która w drugiej rundzie ograła 8:1 Skałki Stolec. Spotkanie rozegrane zostanie w dniu 04, albo 11 października w Kłodzku.