Trzecioligowiec za silny [foto]

Na ćwierćfinale zakończyła Nysa zmagania w rozgrywkach Pucharu Polski OZPN Wałbrzych. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka dwukrotnie w meczu prowadzili, ale ostatecznie musieli uznać wyższość trzecioligowej Lechii Dzierżoniów.

Poniżej relacja, zdjęcia oraz wyniki i pary Pucharu Polski.

1/4 FINAŁU PUCHARU POLSKI: NYSA KŁODZKO - LECHIA DZIERŻONIÓW 3:5 (2:4)
Bramki: 1:0 Łazarowicz (2), 1:1 Borowy (11), 2:1 Ayinla (14), 2:2 Szydziak (22), 2:3 Borowy (37), 2:4 Niedojad (44), 2:5 Krupnik (65), 3:5 Ayinla (85). Nysa: Rosiak - Konowalczyk, Adamczyk (72 Słomka), Łazarowicz, Wojtal, P. Cebulski, Kubies (46 Dędys), Wiącek (46' J. Cebulski), Horka (67 Ciupider), Ayinla, Kowalski (46 Dereń). Lechia: K. Słonecki - Rzeczycki (60 Korkuś), Krupnik, Pałys, Domaradzki, Pietkiewicz (55 Tomaszewski), Szydziak (68. Paszkowski), Maślej, Buryło (60' P.Słonecki), Borowy, Niedojad (73 Barski).

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

Po wyeliminowaniu dusznickiej Pogoni (6:0), a później Bielawianki Bielawa (4:2), teraz pucharowej drodze stanął najwyżej grający zespół z byłego województwa wałbrzyskiego. Do Kłodzka przyjechała trzecioligowa Lechia Dzierżoniów.

Nie upłynął kwadrans meczu, a już mieliśmy trzy gole w meczu. Dwukrotnie na prowadzeniu byli gospodarze. Już w drugiej minucie, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, akcję uderzeniem głową zamknął Mikołaj Łazarowicz. W 11. minucie był remis, ale 180 sekund tym razem Sule Ayinla dał prowadzenie kłodzkiej drużynie.

Wraz z upływem minut na placu gry dominowali goście. Efektem tego były trzy gole w pierwszej połowie meczu. Z kolei druga część pucharowego pojedynku zakończyła się remisem 1:1. Lechia na początku te odsłony zdobyła piątego gola, a w 85. minucie rozmiary porażki zmniejszył Sule Ayinla.